چاپ 35 مقاله همایش بین المللی شمس و مولانا در کتاب مجموعه مقالات

به گزارش اردکان خبر، دبیر علمی ششمین همایش بین المللی شمس و مولانا گفت: 16 سخنرانی به صورت وبینار آنلاین در این همایش ارائه شدند و 35 مقاله پذیرفته شده نیز در کتاب مجموعه مقالات چاپ خواهد شد.

چاپ 35 مقاله همایش بین المللی شمس و مولانا در کتاب مجموعه مقالات

جهت دریافت مشاوره خدمات تعرفه طراحی کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

مهدی مشخص زاده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران در خوی از ارسال 56 مقاله و متن سخنرانی به دبیرخانه ششمین همایش بین المللی شمس و مولانا اطلاع داد و اظهار کرد: به علت محدودیت های ایجادشده ناشی از بیماری کرونا با وجود استقبال علاقه مندان ادب و عرفان امکان برگزاری حضوری این رویداد علمی در خوی میسر نشد؛ بنابراین 16 سخنرانی به صورت وبینار آنلاین ارائه شدند و 35 مقاله پذیرفته شده نیز در کتاب مجموعه مقالات چاپ خواهد شد.

وی اضافه کرد: آنالیز دیدگاه های شمس تبریزی، ضرورت جهانی شدن شمس، خودشکوفایی انسان از نظرگاه شمس، شمس تبریزی از نگاه شاعران دوره عثمانی، شمس تبریزی از منظر نویسندگان و تأثیر عرفانی وی در بنگلادش، درنگی در شادی شمس، طبقه بندی و تحلیل معرفت شناختی هنجارگریزی شمس، شمس و مولانا به روایت استاد موحد، مقایسه طریق عرفانی شمس و ابن عربی و شمس تبریزی در تذکره های ادب پارسی از مهم ترین موضوعات مقالات رسیده به دبیرخانه این همایش است.

به گزارش خبرنگاران، ششمین همایش بین المللی شمس و مولانا، هم زمان با روزهای بزرگداشت شمس و مولانا از هفتم تا دهم مهر به تلاش تولیت شمس تبریزی در خوی و با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، انجمن علمی عرفان اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو-ایران با محور زندگی و اندیشه های شمس تبریزی از منظر پژوهش های تاریخی، عرفانی، معرفتی و بین رشته ای برگزار گردید.

4103/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 262

به "چاپ 35 مقاله همایش بین المللی شمس و مولانا در کتاب مجموعه مقالات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ 35 مقاله همایش بین المللی شمس و مولانا در کتاب مجموعه مقالات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید