گشت و گذاری کوتاه در سواحل دیدنی هونولولو

به گزارش اردکان خبر، هونولولو، مرکز جزیره هاوایی است و کیلومترها از شرق تا غرب جزیره اوآهو را در بر می گیرد. با سی دقیقه رانندگی از مرکز شهر، افراد علاقمند به ساحل می توانند گزینه خود را انتخاب نمایند، از ساحل هایی که همه جور امکاناتی از قبیل برترین هتل و آپارتمان در آن ها وجود دارند، مانند سواحل وایکیکی یا آلا مونا، تا سواحل بکر و دست نخورده ای مانند ساحل کایولا. هر کدام از سواحل دیدنی هونولولو برای عده ای از مسافران مجذوب کننده به نظر می رسند. خانواده و بچه ها از سواحلی چون وایکیکی یا مجیک آیلند که منطقه ها محافظت شده برای شنا و آب بازی دارند، لذت خواهند برد. افرادی که برای انواع ورزش های موجی به اینجا می آیند، در سواحل مواجی مانند ساحل شنی لذت بیشتری را تجربه خواهند کرد. مهم نیست که شما به چه ورزش آبی علاقه دارید، از فهرست معروف ترین سواحل هونولولو که در ادامه می آید، می توانید ساحل مورد علاقه خودتان را انتخاب و لحظات خاطره انگیزی را در سواحل هونولولو تجربه کنید.

گشت و گذاری کوتاه در سواحل دیدنی هونولولو

کایولا

با یک رانندگی آرام سی دقیقه ای از هونولولو، پارک ساحلی کایولا که یکی از سواحل هونولولو بوده، یک تجربه عالی و طبیعت زیبا را به شما پیشنهاد می نماید و حدود 5 کیلومتر ساحل با شن های نرم و سفید و آب گرم و آبی در مقابل شما قرار می دهد. موج های این منطقه آرام بوده و مناسب آب بازی و شنا کردن خانواده هاست. منطقه ساحلی اینجا قسمتی از یک پارک 35 هکتاری بوده که دارای زمین های والیبال و بسکتبال، مکان هایی برای پیاده روی و گذراندن اوقات فراغت است. گارد ساحلی مراقبت از این مورد از سواحل دیدنی هونولولو را برعهده دارد و در این منطقه تاسیساتی مانند توالت های عمومی و دوش قرار داده شده اند. کایولا مکان مناسبی برای ورزشکارانی است که به قایقرانی با کایاک و پدل بورد علاقه دارند.

مجیک آیلند

ابتدا این مورد از معروف ترین سواحل هونولولو به عنوان یک پناهگاه ساخته شده بود، اما اکنون سرتاسر آن به یک پارک ساحلی تبدیل شده است. در انتهای این شبه جزیره یک ساحل زیبا با قوسی ملایم وجود دارد که شبیه یک خلیج کوچک است و با یک تپه دریایی ساخته شده به دور آن محافظت می گردد. ساحل نرم و صاف و موج های بسیار آرام از جذابیت های این ساحل بوده و در آن سوی جزیره و نزدیک به اسکله، ساحل محافظت نشده ای نیز وجود دارد که موج های آن نیز نسبتا آرام هستند. در داخل این مورد از سواحل هونولولو منطقه های برای پخت کباب و پیاده روی و چندین توالت عمومی وجود دارند.

ساحل شنی

ساحل شنی که یکی از سواحل دیدنی هونولولو بوده، یک ساحل گسترده و منحنی شکل است که در فاصله چهل دقیقه ای از منطقه ها مسکونی هونولولو قرار گرفته است. جدا از شن های نرم ساحل، ساحل شنی مکان پرطرفداری برای ماشین های غذا فروشی است. این ساحل بعلاوه مورد علاقه موج سواران هست، هر چند موج های بلند آن ممکن است برای موج سواران تازه کار خطرناک باشند. موج های بلند تا خود ساحل می رسند و مناسب ورزش های آبی هستند. گارد ساحلی، دوش و توالت های عمومی هم در این ساحل وجود دارند.

وایالائه

ساحل پارک وایالائه، یک پارک بکر در منطقه کاهالاست، در فاصله سی دقیقه ای مرکز شهر هونولولو. مشخصه این ساحل شن های درشت و خط ساحلی صخره ای است که دارد و برای رفتن به آن یا رفتن به درون آب حتما کفش خاصی مورد احتیاج است تا از پاها مواظبت کند. در کنار منطقه رویش درخت ها یک نوار از شن های سفید و نرم وجود دارد. اگر در این مکان باد هم بوزد، منطقه مناسبی برای موج سواران بوده و با وجود تپه دریایی ساخته شده در آنجا برای موج سواران بسیار امن است. آب این ساحل گرم و آبی بوده و در آن می توانید ماهیگیری هم کنید. این مورد از معروف ترین سواحل هونولولو بسیار خوش چشم انداز و زیبا بوده و منطقه بسیار پرطرفداری برای برگزاری عروسی ها به شمار می آید.

کاهاناموکو

ساحل وایکیکی ممکن است بزرگ و شلوغ باشد، اما باز هم ساحل زیبایی است. طول ساحل وایکیکی در حدود 3 کیلومتر بوده و از ساحل های کوچکتر و شخصی تری ساخته شده است. بزرگترین منطقه این ساحل به نام کاهاناموکو شناخته می گردد. این ساحل موج های آرامی دارد و خلیجی که در اینجا ساخته شده، اصلا موج ندارد که آن را بسیار مناسب برای شنا کردن می نماید. مرز این منطقه با درختان بلند و زیبای خرما پوشیده شده و این ساحل ممکن است شلوغ باشد، اما باز هم شما می توانید جای مناسبی برای خود پیدا کنید.

خلیج هانائوما

خلیج هانائوما یک خلیج طبیعی با چشم انداز ای کم نظیر بوده که در دل دهانه مخروطی یک آتشفشان قدیمی تشکیل شده است. این منطقه بیشتر به عنوان یک خلیج در نظر گرفته می گردد و به همین علت، برای غواصی بسیار مناسب است. به علت آب شفاف و آرام در کنار فراوانی گونه های دریایی موجود، شنا کردن در این خلیج شبیه به شنا کردن در یک آکواریوم بزرگ هست. این منطقه یک پارک دریایی حفاظت شده به شمار میرود. ساحل اینجا طولانی و مسطح بوده و در چند نقطه از آن توالت عمومی نیز وجود دارد. مکان هایی برای خرید اسنک و کرایه کردن وسایل غواصی نیز در این ساحل موجود هستند. برای ورود به این ساحل باید ورودی و هزینه ای برای رفت و آمد از پارکینگ تا ساحل باید بپردازید. خلیج هانائوما در حدود سی دقیقه از ساحل وایکیکی که یکی از سواحل دیدنی هونولولو بوده، قرار داشته و بسیاری از هتل های منطقه تورهایی برای این منطقه دارند که شامل ایاب و ذهاب و غواصی است.

کو اولینا

در فاصله سی دقیقه ای از هونولولو این منطقه تفریحی ساخته شده که زیبایی های طبیعت را با امکانات بسیار مناسب در هم آمیخته است. این منطقه خود از چند مجتمع تفریحی دیگر تشکیل شد، اما ساحل آن که یکی از معروف ترین سواحل هونولولو به شمار می آید، عمومی است و همچون بقیه سواحل هاوایی، گارد ساحلی، دوش و توالت عمومی نیز در آن وجود دارد. با توجه به تنوع رستوران های این منطقه انتخاب های مختلفی برای شما وجود داشته و هر کدام از مجتمع های تفریحی نیز چندین رستوران دارند. ساحل هموار با شن های سفید درخشان و آب زلال و آبی رنگ اینجا در انتظار شماست. ساحل اصلی، یک ساحل قوسی شکل بسیار زیبا بوده و موج های اینجا بسیار آرام هستند و برای بچه ها و خانواده ها یک مکان بسیار عالی است.

سن سوسی

ساحل سن سوسی در انتهای وایکیکی قرار گرفته و بیشتر مواقع جمعیت زیادی در اینجا نیست. این مکان بیشتر در میان مردم محلی و کسانی که می خواهند از شلوغی بقیه ساحل ها فرار نمایند، شناخته شده است. این ساحل در انتهای ساحل وایکیکی و رو به روی پارک کاپیولانی قرار گرفته است. ساحل اینجا دارای شن های نرم و یک برج نگهبانی گارد ساحلی بوده و با اینکه هیچ تپه محافظی وجود ندارد، با این حال موج های این ساحل بسیار آرام هستند. این ساحل دارای دوش و توالت عمومی نیز هست و در پشت این مورد از سواحل دیدنی هونولولو، یک پارک فضای سبز نسبتا بزرگ قرار گرفته است.

پارک دایاموند هد

این منطقه بیشتر به علت منظره ها زیبا و مسیرهای پیاده روی آن مشهور بوده و ساحل رو به روی آن اغلب آرام و خالی از مسافر است. دایاموند هد یک آتشفشان قدیمی بوده که شبیه یک کوه است که بر بالای ساحل وایکیکی قرار گرفته است. به غیر از منظره ها زیبا، از دیگر نقاط این ساحل های موج های بلند اطراف آن بوده که مورد علاقه موج سواران است. فانوس دریایی هم از دیگر منطقه ها دیدنی در این قسمت است. به علت کم بودن گاردهای ساحلی و موج های بلند، شنا کردن در این ساحل خطرناک هست.

پارک ساحلی آلا مونا

این منطقه بیشتر به علت مرکز خرید عظیمی که دقیقا رو به روی پارک بوده، شناخته شده است. به علت ساخت یک تپه دریایی 300 متری در نزدیکی ساحل، موج های این محل بسیار آرام بوده و یک استخر بسیار بزرگ مناسب بچه های کوچک دارد. ساحل اینجا نسبتا وسیع و مسطح با شن های درشت است. گارد ساحلی و توالت های عمومی نیز در آن وجود داشته و در هر دو انتهای ساحل چندین غذاخوری دیده می شوند. این پارک دارای زمین های بسکتبال و تنیس بوده که با مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری احاطه شده اند.

ماکالایی

پارک ساحلی مالاکایی یکی از سواحل دیدنی هونولولو بوده که در کنار پارک ساحلی دایاموند هد و قسمت شرقی وایکیکی قرار گرفته است. این منطقه مناسب شنا کردن نیست، زیرا تپه دریایی آن دقیقا کنار ساحل ساخته شده است. برخلاف دیگر سواحل وایکیکی، این ساحل به علت وجود درختان بزرگ خرما و انجیر هندی دارای سایه های بسیار مناسبی هست. بعد از ساحل نسبتا منزوی این محل، فضای سبز با میز و نیمکت های مناسب پیک نیک وجود دارند. در این مکان هیچ گارد ساحلی یا توالت عمومی دیده نمی گردد.

پائولا

یکی دیگر از معروف ترین سواحل هونولولو، پارک ساحلی پائولا بوده که در غرب شهر قرار گرفته است و فاصله آن تا فرودگاه 25 دقیقه است. این منطقه بیشتر حالت مسکونی دارد و ساحل آن تقریبا خالی از مسافر است. در این منطقه چندین ساحل وجود دارد و یک موج شکن سنگی بزرگ هم در وسط آن است. سواحل این منطقه طولانی و صاف با شن های درشت و قهوه ای هستند. آب در این منطقه در بیشتر مواقع آرام بوده و مناسب آفتاب گرفتن و شنا کردن به شمار می آید.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1241

به "گشت و گذاری کوتاه در سواحل دیدنی هونولولو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذاری کوتاه در سواحل دیدنی هونولولو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید