30 مورد از ترندهای دنیای مد که 50 سال است قدیمی نشده اند!

به گزارش اردکان خبر، حتما متوجه شده اید که برخی از ترندهای دنیای مد برای مدتی باقی می مانند و خیلی زود از یادها می روند. برخی ترندها بعد از چند سال دوباره برمی گردند اما برخی لباس ها و مدل ها هیچ وقت قدیمی نمی شوند و بیشتر از نیم قرن است که مردم این ترندها را برای بخشی از پوشاک و استایل خود انتخاب می نمایند. در ادامه با چند نمونه از این ترندها آشنا می شوید که در دنیای مد زنانه 50 سال است که دوام آورده اند و هنوز محبوب اند.

30 مورد از ترندهای دنیای مد که 50 سال است قدیمی نشده اند!

1. لباس های مردانه

کاترین هپبورن بازیگری بود که این ترند را به جهان معرفی کرد. استفاده از شلوارهای رسمی مردانه و پیراهن های مردانه به عنوان یکی از ترندهای جهانی مد در هالیوود شروع شدند و بعد بین زنان دیگر رواج پیدا کردند. این ترند به زنان اجازه داد تا بتوانند لباس های شیک و در عین حال راحت بپوشند.

2. زیورآلات الماس

الماس همیشه برای زیورآلات بسیار محبوب بوده ولی محبوبیت گوشواره های الماس در دهه 1920 ناگهان افزایش یافت. این محبوبیت تحت تاثیر جنبش آرت دکو بود. زنان مدل های مختلف گوشواره الماس را استفاده می کردند که هنوز هم ادامه دارد و محبوب است.

3. پیراهن کوتاه مشکی

وقتی کوکو شنل در سال 1926 این پیراهن ها را پوشید، محبوبیت آن ناگهان افزایش پیدا کرد. تا آن موقع لباس های مشکی را فقط برای مراسم ترحیم می پوشیدند.

4. دامن مدادی

دامن مدادی را برند دیور معرفی کرد و جکی کندی آن را به تلویزیون آورد. این دامن برای تمام انواع اندام ها مناسب است و از همان زمان تا به حال، یکی از محبوب ترین انواع دامن ها است.

5. تور

تور یکی از بخش های مد و پوشاک است که قدیمی نمی گردد. زمانی لباس های توری قدیمی به نظر می رسیدند اما اکنون دوباره محبوب و مجذوب نماینده شده اند.

6. ترنچ کت

ترنچ کت یک کت سبک وزن و ضدآب است. این بارانی مجذوب نماینده برای پوشش بیرون از خانه برترین انتخاب است.

7. کفش لژدار

این کفش ها در دهه 40 میلادی به عنوان یکی از ترندهای جهانی مد معرفی گردیدند. این مدل کفش ها در دهه 70 با پاشنه های بلندتر دوباره محبوب شدند. از آن موقع پاشنه آن ها کوتاه تر شده اما هنوز هم برای مجذوب نماینده تر شدن و بلندتر شدن قد از آن ها استفاده می گردد.

8. دامن کوتاه

دامن کوتاه یک ترند بریتانیایی بود که در دهه 60 محبوب شد. هنوز هم دامن کوتاه بخش جدانشدنی کمد لباس ما است.

9. اسنیکرز سفید

اسنیکرز سفید فقط برای دویدن نیست بلکه برای استفاده روزمره بسیار مناسب است. این کفش را می توانید با لباس های مختلف ست کنید و این روزها تقریبا با تمام لباس ها، پوشیده می گردد.

10. روسری ابریشم

روسری های ابریشم از دهه 1800 میلادی استفاده می شوند ولی در دهه 70 بخش مهمی از جهانی مد بودند. روسری های ابریشمی رنگ های متفاوت و طرح های مجذوب نمایندهی دارند و به روش های مختلفی از آن ها استفاده می نمایند.

11. شلوار جین

کلوین کلاین و طراحان دیگر جهانی مد، شلوار جین را از لباس کار به جهانی مد آوردند و به یکی از شیک ترین و مجذوب نماینده ترین لباس های تمام دوران تبدیل کردند.

12. مینیمالیسم

این ترند مربوط به اوایل دهه 90 میلادی است. البته ریشه در دهه 60 و 70 دارد. این روزها هم مینیمالیسم نه تنها در جهانی مد و پوشاک، بلکه در تمام زمینه ها محبوب است.

13. یقه اسکی

یقه اسکی به وسیله مرلین مونرو محبوب شد و آدری هپبورن و سایر ستاره های جهانی سینما هم از علاقه مندان به یقه اسکی بودند. یقه اسکی ظاهری شیک و مجذوب نماینده برای هر فردی ایجاد می نماید.

14. گوشواره مروارید

مروارید همیشه از زیورآلات محبوب بوده و گشواره مروارید هنوز هم از آن دسته زیورآلاتی است که هیچ زنی به آن نه نمی گوید.

15. عینک آفتابی های فشن

عینک های آفتابی با طرح های خاص در دهه 40 محبوب بودند و زنان با آن احساس می کردند که ستاره سینما هستند. هنوز هم عینک آفتابی با طرح های خاص و گاهی اغراق آمیز، بین زنان محبوب است و اگر درست انتخاب کنید، کامل نماینده استایل شماست.

16. لباس یقه قایقی

روشنفکران، بازیگران و هنرمندان قرن بیستم از این نوع یقه زیاد استفاده می کردند. این لباس حس مدرنیته و مجذوب نمایندهیت را به هر استایلی اضافه می نماید.

17. رژلب قرمز

رابطه تنگاتنگی بین یک استایل مجذوب نماینده زنانه و رژلب قرمز وجود دارد و این رنگ نماد مجذوب نمایندهیت زنانه است. رنگ های نود، روشن، تیره و… هر بار در جهانی مد محبوب می شوند و کنار می روند اما رژلب قرمز همیشه پابرجاست.

18. سبک Mod

کلمه Mod برگرفته از کلمه modernist به معنای مدرن است. این ترند که شامل استفاده از کت وشلوارهای رسمی با رنگ های تیره است به وسیله نمادهای موسیقی پاپ بریتانیا معرفی گردید و هنوز محبوب است.

19. سبک Punk

در دهه 70، ظاهر بی پروا، نامرتب و آنارشیستی از درگیری های مالی، اجتماعی و سیاسی الهام گرفته شد. امروزه چندان محبوب نیست، اما عناصری از این سبک هنوز هم غالب هستند.

20. کت جین

کت جین را می توانید برای استایل های مختلف ساده و رسمی ست کنید. این لباس بسیار کاربردی و یکی از استانداردهای پذیرفته شده و محبوب در جهانی امروز است.

21. چاپ با طرح حیوانات

این ترند اگر در آن زیاده روی کنید چندان مجذوب نماینده نیست اما اگر به جا بهره ببرید، به خصوص برای اکسسوری می تواند ظاهر مجذوب نمایندهی به شما بدهد.

22. کت چرم

کت چرم در سبک های مختلف مد و انواع پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد و همیشه محبوب است. این کت بسیار کاربردی با بسیاری از لباس های شما ست می گردد.

23. طرح های گل دار

گل همیشه نمادی از زن و زنانگی بوده است. خوشبختانه طرح های گل دار هیچ وقت از مد نمی افتند و این روزها می توانید در استایل های مختلف از طرح های گل دار بهره ببرید بدون اینکه نگران قدیمی شدن آن باشید.

24. طرح ارتشی

پوشیدن لباس های الهام گرفته از لباس های نظامی از جنگ جهانی دوم شروع شد. این طرح نمادی از حفاظت و پشتیبانی است. خوشبختانه این طرح سبزرنگ هنوز هم محبوب است و در انواع پوشاک و ترندهای جهانی مد می توانید کاربرد آن را ببینید.

25. کفش پاشنه دار نوک تیز

یکی از کلاسیک ترین انواع کفش پاشنه بلند، کفش پاشنه دار نوک تیز است. این مدل بسیار چشمگیرتر از کفش با جلوی ساده است.

26. شلوار چرم

شلوار چرم یکی دیگر از انواع لباس های محبوب است که قدیمی نمی گردد. این شلوار کاربردی را می توانید برای استایل های رسمی و غیررسمی ست کنید و محدودیتی ندارد.

27. شومیزهای جلوباز دکمه دار

این لباس کلاسیک این روزها بسیار محبوب است. این لباس برای تیپ های غیررسمی مناسب است و البته با انتخاب پارچه و طرح مناسب می توانید آن را در استایل رسمی هم جا بدهید.

28. جزییات لباس

اضافه کردن زیپ اضافه، مقداری چرم یا دوخت های موازی، کمی استایل اسپرت تری به لباس ها می دهد بدون اینکه در غیررسمی کردن آن زیاده روی کند.

29. بلوز شیفون

بلوز شیفون که بسیار راحت و خنک است، یکی از لباس های کاربردی است که قدیمی نمی گردد.

30. کیف کلاچ

کیف کلاچ از همان زمانی که کیف دستی محبوب شد، همیشه محبوب ترین نوع کیف برای زنان شیک بوده است.

ترندهای جهانی مد چند وقت یک بار تغییر می نمایند اما برخی ترندها تا سال ها باقی می مانند. شما چه لباسی می شناسید که همیشه مد بوده و هنوز هم محبوب است؟

منبع: Getscriba

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1363

به "30 مورد از ترندهای دنیای مد که 50 سال است قدیمی نشده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 مورد از ترندهای دنیای مد که 50 سال است قدیمی نشده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید