آینده ترامپ تعیین شد

به گزارش اردکان خبر، خبرنگاران : یک کارشناس بین الملل معتقد است ترامپ می تواند رهبری جریان قدرتمندی را در حزب جمهوری خواه بر عهده بگیرد.

آینده ترامپ تعیین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امیرعلی ابوالفتح در ارتباط با آینده سیاسی ترامپ با توجه به قطعی شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا گفت: علی رغم این که نتایج انتخابات آمریکا قطعی شده ولی ترامپ همچنان نتایج انتخابات را نخواهد پذیرفت او قبل از انتخابات اظهار نموده بود من در انتخابات برنده می شوم و در صورتی که من برنده نشدم این موضوع بیانگر وقوع تقلب در انتخابات است.

وی با بیان اینکه مقوله ای با عنوان شکست برای ترامپ معنا ندارد، گفت: او چه نتایج انتخابات را بپذیرد چه نپذیرد باید در ماه ژانویه کاخ سفید را ترک کند و ابزاری برای سرپیچی از این موضوع ندارد.

ابوالفتح با بیان اینکه بعضی از شواهد و قرائن نشان می دهد که ترامپ بعد از ترک کاخ سفید به عمارت خود در فلوریدا خواهد رفت، ادامه داد: بعضی از رسانه ها اعلام کردند که ترامپ در روز سوگند خوردن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، نامزدی خود را برای انتخابات 2024 اعلام می نماید. البته این چیزی است که رسانه ها اعلام کردند و معلوم نیست که این اتفاق خواهد افتاد یا نه.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه نام ترامپ به عنوان یک برند سال ها در سپهر سیاسی آمریکا باقی خواهد ماند چنان که او در انتخابات 2020 حتی 10 میلیون بیشتر از انتخابات 2016 آرا کسب کرد، گفت: این آرا و ویژگی های ترامپ این ظرفیت را ایجاد می نماید که او و یا خانواده اش همچنان در سپهر سیاسی آمریکا نقش آفرینی نمایند. مثلا ممکن است در انتخابات 2024 خودش کاندیدا شود یا اینکه یکی از بستگان نزدیکش از جمله پسر یا دخترش وارد این عرصه شوند.

وی با اشاره به نگاه جمهوری خواستار به ظرفیت های ترامپ و جایگاهی که او در بین بعضی از شهروندان آمریکایی دارد، گفت: ترامپ می تواند رهبری جریان قدرتمندی را در حزب جمهوری خواه بر عهده بگیرد و حتی اگر خودش در انتخابات 2024 کاندیدا نشود حمایت اش از هر کاندیدای جمهوری خواه شانس پیروزی آن کاندیدا را افزایش می دهد.

ابوالفتح با بیان اینکه سال ها ترامپ و ترامپیسم همراه آمریکا خواهد بود، ادامه داد: همان طور که اشاره شد کاراکتر شخصیتی ترامپ این گونه نیست که شکست را بپذیرد و کنار برود. او مبارزات خود را ادامه می دهد و کوشش خواهد نمود که در صحنه سیاسی آمریکا باقی بماند البته تحقق این موضوع در کنار ظرفیت هایی که ترامپ از آن برخوردار است به مولفه های دیگری نیز باز می شود از جمله اینکه رقبای ترامپ در انتخابات 2024 چه کسانی باشند و از طرف دیگر ترامپ با نوع عملکرد و موضع گیری هایش تعداد زیادی دشمن برای خود ایجاد نموده است که این ها همه چالش هایی را برای ترامپ ایجاد نموده و می نماید .

این کارشناس مسائل آمریکا همچنین با اشاره به پرونده های فسادهای سیاسی، اقتصادی و اخلاقی که ترامپ احتمالا بعد از خاتمه ریاست جمهوری اش با آن روبرو خواهد شد، گفت: ممکن است به خاطر این پرونده ها کار او به دادگاه بکشد و محکوم شود. در حقیقت اکنون دو سرنوشت پیش روی ترامپ قرار گرفته است، یا اینکه تبدیل به رهبر اپوزیسیون قدرتمندی می شود یا اینکه به خاطر این پرونده ها به قعر جهنم برود و با توجه به شخصیت هیجانی ترامپ، می توان دو سر طیف را در خصوص او متصور شد.

وی با بیان اینکه اتهاماتی چون فرار از پرداخت اقتصادیات، پولشویی، انجام مسائل غیراخلاقی و... متوجه ترامپ هستند، در پاسخ به این سوال که آیا ترامپ می تواند اقدام به تشکیل دولت در سایه در زمان ریاست جمهوری جو بایدن کند، گفت: اگر منظور از دولت در سایه آن چیزی است که در انگلستان مشاهده می کنیم باید بگوییم ساختار سیاسی آمریکا متفاوت از ساختار انگلیس است و نمی توان آن چیزی را که در انگلستان شاهد آن هستیم در آمریکا متصور شویم.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه ترامپ همچنان سعی خواهد نمود به وسیله اکانت توییتری خود نظرات و دیدگاه هایش را مطرح کند و دولت بایدن را تحت فشار قرار دهد، خاطر نشان کرد: او همچنین حامیان اقتصادی قدرتمندی دارد و اینها همه ابزارها یی هستند که ترامپ در صورت دادگاهی نشدن می تواند از انها برای به چالش کشیدن دولت مستقر آمریکا استفاده کند.

ابوالفتح ادامه داد: ولی همان طور که اشاره شد ترامپ فردی هیجانی است و باید دید به چه نحو عمل می نماید. تا کنون خطاهای او به خاطر اینکه رئیس جمهور بوده است تحمل شده است ، ولی ممکن است بعد از خاتمه ریاست جمهوری اش، سیستم حاکم بر آمریکا از خطاها و اشتباهاتش به مانند گذشته عبور نکند و با این خطاها و اشتباهات برخورد کند و این موضوع باعث می شود که ابزارهایی که در اختیار دارد از او گرفته شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 451

به "آینده ترامپ تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده ترامپ تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید