اولین رویداد ملی آداک معرفی گردید

به گزارش اردکان خبر، در سومین روز از نمایشگاه اینوکس 2024، نخستین رویداد ملی آداک معرفی گردید. این رویداد ملی قرار است در جزیره قشم برگزار گردد.

اولین رویداد ملی آداک معرفی گردید

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس 2024، مجتبی بهنام، نماینده جزیره قشم و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری عصر نانو در هاب رسانه سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس حاضر شد و درباره نخستین رویداد ملی آداک صحبت کرد. بهنام گفت: آداک، در فارسی اصیل به معنای جزیره است و از آن جا که ما می خواهیم جزیره قشم، اولین جزیره نوآور در کشور بگردد، رویدادهای نوآورانه ای را در زمینه های زیرساختی برگزار می کنیم.

نماینده جزیره قشم شرح داد که با توجه به تفاهم نامه ای که معاونت علمی ریاست جمهوری با جزیره قشم امضا نموده است، رویدادها و بوت کمپ های تخصصی ای در این جزیره در زمینه های مرتبط با زیرساخت ها و ایجاد نوآوری برگزار می گردد تا به زودی شاهد هوشمندسازی و تبدیل جزیره قشم به یک جزیره نوآورانه باشیم. مدیرعامل شرکت توسعه فناوری عصر نانو در مورد رویداد آداک گفت: در رویداد ملی آداک از تمام فناوران و شرکت های دانش بنیان درخواست می کنیم تا طرح های نوآورانه شان را ارائه نمایند. رویداد ملی آداک، در راستای تحقق نوآورانه شکل گرفته است. این رویداد، ارتباطی با اکوسیستم مستقر در جزیره ندارد و یک رویداد ملی به شمار میرود. اگرچه اکوسیستم قشم در رویدادهای نوآورانه ای که در جزیره برگزار می گردد اهمیت بسیاری دارد اما سعی می کنیم علاوه بر زنجیره های ارزش جزیره، به موضوعات زیرساختی نیز می پردازیم.

نماینده جزیره قشم در ادامه به محورهای رویداد ملی آداک اشاره نمود و اضافه کرد: رویکرد این رویداد، ملی است و لزوماً به محصولات مربوط به اکوسیستم جزیره نمی پردازد. اولویت های اصلی این رویداد شامل اقتصاد دریاپایه و شهر هوشمند می گردد. به گفته مجتبی بهنام، مزیت رقابتی قشم، اقتصاد دریامحور است و آن ها طرح هایی که در تمامی زمینه های مربوط به اقتصاد دریامحور یا دریاپایه هستن را مدنظر قرار می دهند. او شرح داد که در این رویداد طرح هایی که به محصول نهایی نزدیک هستند، اهمیت دارند. نماینده جزیره قشم گفت: قرار است 10 طرح را در دمودی ارائه کنیم که جایزه نفر اول 300 میلیون تومان، جایزه نفر دوم 200 میلیون تومان و جایزه نفر سوم 100 میلیون تومان است. البته از طرح هایی که به دمودی می رسند، جزیره قشم روی 3 طرح سرمایه گذاری می نماید.

مجتبی بهنام تاکید نمود که علاقه مندان برای ثبت نام در رویداد آداک، کافی است به سایت توسعه فناوری نانو مراجعه نمایند.

سیزدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس 2024 از 18ام تا 21ام اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می گردد

منبع: مجله شنبه
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1360

به "اولین رویداد ملی آداک معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین رویداد ملی آداک معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید