اپل در ایتالیا به دلیل تبلیغ نادرست درباره مقاوت آیفون در برابر آب جریمه شد

به گزارش اردکان خبر، ایتالیا اپل را به خاطر تبلیغ نادرست مقاومت آیفون در برابر آب 10 میلیون یورو (در حدود 12 میلیون دلار) جریمه کرد.

اپل در ایتالیا به دلیل تبلیغ نادرست درباره مقاوت آیفون در برابر آب جریمه شد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به نظر می رسد که اداره مقابله کننده با کارهای انحصار طلبانه در ایتالیا روش تبلیغات اپل در رابطه با مقاوت آیفون در برابر آب را خلاف واقع و گمراه کننده دانسته است. این سازمان گفته است که اپل در تبلیغ خود از آیفون ها به عنوان گوشی های مقاوم در برابر آب نام می برد و معین نمی کند که این گوشی ها فقط در شرایط خاصی دارای مقاومت در برابر آب هستند.

  • اپل سعی داشت با پرداخت رشوه استفاده غیر مجاز کارکنانش از اسلحه را پنهان کند

این سازمان همچنین گفته است که اپل با سلب مسؤولیت خود مشتریانش را فریب می دهد. اپل در رابطه با آیفون ها می گوید گوشی هایی که از طریق آب یا دیگر مایعات آسیب دیده باشند شامل گارانتی نمی شوند. در نتیجه در صورتی که آیفون شخصی بر اثر آب یا دیگر مایعات خراب گردد اپل از این مشتریان پشتیبانی نمی کند. با توجه به این موضوع، ادعاهای مطرح شده در رابطه با مقاومت آیفون ها در برابر آب گمراه کننده به نظر می رسد. اپل تا به امروز از اظهار نظر در رابطه با این موضوع خودداری نموده است.

البته باید بگوییم که با وجود مطرح شدن این موضوع توسط این سازمان، اپل و دیگر شرکت های فراوری کننده تلفن های همراه مقاوم در برابر آب، نمی توانند که به آسانی و با استفاده از روشی ارزان در زمان آسیب دیدن یک گوشی بر اثر آب تشخیص دهند که این اتفاق در شرایط معین شده برای قابلیت ضد آب توسط استاندارد های IP اتفاق افتاده است یا که این آسیب ها در اثر استفاده از گوشی در خارج از استاندارد گفته شده به وجود آمده است.

با توجه به این موضوع، می توان توصیه کرد که این شرکت ها در رابطه با این قابلیت تلفن همراه فراوریی خود اطلاع رسانی بهتری را به کاربران انجام دهند و در زمان تبلیغات به بزرگنمایی این قابلیت نپردازند. ما منتظر هستیم تا ببینم در رابطه با این موضوع مطرح شده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

  • مقایسه دوربین گلکسی S20 فن ادیشن با آیفون 12

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 353

به "اپل در ایتالیا به دلیل تبلیغ نادرست درباره مقاوت آیفون در برابر آب جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل در ایتالیا به دلیل تبلیغ نادرست درباره مقاوت آیفون در برابر آب جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید