تجهیزات هواپیمای نظامی روسیه به سرقت رفت

به گزارش اردکان خبر، تجهیزات الکترونیکی یک هواپیمای نظامی روسیه موسوم به روز محشر هفته گذشته در جنوب این کشور به سرقت رفت.

تجهیزات هواپیمای نظامی روسیه به سرقت رفت

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش یورونیوز، سارقان در جریان فرایند تعمیر یک ففرایند هواپیمای ایلیوشین ایل -80 (Ilyushin Il-80) پیروز به نفوذ به داخل آن شدند. این حادثه هفته گذشته در یک پایگاه هوایی در شهر تاگانروگ در جنوب روسیه روی داد. هواپیمای ایلیوشین ایل -80 برای استفاده در جنگ هسته ای طراحی شده است.

بنا به گزارش ها سارقان به وسیله دریچه بخش حمل بار هواپیما وارد آن شدند و 39 قطعه از تجهیزات رادیویی را دزدیدند. تا به امروز گزارشی مبنی بر شناسایی هویت سارقان یا دستگیری احتمالی آن ها منتشر نشده است.

خبرگزاری اینترفاکس گزارش داده است که کارشناسان فنی هنگام بازرسی یکی از هواپیما های ایلیوشین ایل -80 متوجه رخنه سارقان به بخش حمل بار آن شدند.

مقامات محلی اعلام نموده اند که تحقیق درباره این حادثه در جریان است. هنوز معین نیست که تجهیزات دزدیده شده تا چه حد از نظر امنیتی اهمیت داشته است. با این حال وقوع این حادثه پرسش هایی را در خصوص میزان امنیت و شیوه نگهداری تجهیزات نظامی روسیه پدید آورده است.

ایلیوشین ایل -80 یکی از چهار هواپیمایی است که در روسیه به هواپیما های روز محشر معروف شده اند. این هواپیمای نظامی برای فرماندهی هوایی در زمان جنگ هسته ای طراحی شده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیشتر از این هواپیمای نظامی که هیچ پنجره ای ندارد برای سفر استفاده نموده بود.

شهر بندری تاگانروگ در استان روستوف روسیه و در کرانه دریای آزوف واقع شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 425

به "تجهیزات هواپیمای نظامی روسیه به سرقت رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات هواپیمای نظامی روسیه به سرقت رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید