تصمیمی برای مصرف مازوت در نیروگاه های تهران گرفته نشده است

به گزارش اردکان خبر، درپی انتشار اخباری مبنی بر ارسال حداکثری سوخت مایع به نیروگاه ها با اولویت منطقه شمال شرق، استفاده حداکثری از نفت کوره در نیروگاه ها و مدیریت تأمین گاز، نگرانی ها بابت استفاده از مازوت در نیروگاه ها طی زمستان افزایش یافته است. معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران می گوید: تا به امروز هیچ مکاتبه ای با ما نشده یا تصمیمی دال بر احتمال مصرف مازوت در نیروگاه های استان تهران طی زمستان گرفته نشده است.

تصمیمی برای مصرف مازوت در نیروگاه های تهران گرفته نشده است

زهره عبادتی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه هیچ یک از نیروگاه های استان تهران به جز نیروگاه بعثت قابلیت مصرف سوخت مازوت را ندارند، اظهارکرد: در حال حاضر مخازن مازوت این نیروگاه به وسیله اداره کل محیط زیست استان تهران پلمب است و تا به امروز هیچ مکاتبه با ما نشده یا تصمیمی دال بر احتمال مصرف مازوت در این نیروگاه طی زمستان گرفته نشده است.

وی ادامه داد: نیروگاه های استان تهران معمولا در فصل تابستان گاز مصرف می نمایند و در زمستان هم اگر با کمبود گاز روبرو شوند، گازوئیل می سوزانند، با این حال رویکرد ما همواره بر مدیریت مصرف سوخت است تا در شرایط وارونگی دما و تشدید آلودگی هوا هم گاز مورد احتیاج نیروگاه ها تامین گردد.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر تمامی واحدها صرفا سوخت گاز مصرف می نمایند، اظهار کرد: طی جلساتی که با نیروگاه های استان تهران داشتیم، عنوان نموده اند که مسئله ای در تامین سوخت نداشته اند. با این حال اگر بنا گردد که در فصل زمستان تصمیمی مبنی بر استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه بعثت گرفته گردد، حتما باید جلساتی در این زمینه برگزار گردد تا ابعاد این موضوع به صورت دقیق تری آنالیز گردد. هرچند بسته به شرایط آلودگی هوای تهران در فصل زمستان قطعا اگر آلودگی هوا تشدید شده باشد، نیروگاه ها نمی توانند از سوخت های آلاینده استفاده نمایند.

وی با اشاره به آخرین کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران که 12 مهر ماه برگزار گردید، گفت: در این جلسه روی مساله کمبود گاز در زمستان تاکید و قرار شد شرکت گاز استان تهران تمامی راهکارها برای برون رفت از این شرایط بعلاوه تامین سوخت گاز نیروگاه ها و صنایع بزرگ مقیاس در فصل زمستان را پیگیری و نتایج را به استانداری تهران و اداره کل محیط زیست استان تهران گزارش کند.

عبادتی در سرانجام توصیه کرد: اگر کلیه شهروندان در مصرف گاز را صرفه جویی نمایند به طور قطع می توانیم کمبود گاز در فصل زمستان را جبران کنیم تا در این شرایط صنایع با کمبود گاز روبرو نشوند. امیدواریم با توجه به شرایط خاص شهر تهران در زمینه آلودگی هوا بتوانیم با مدیریت مصرف گاز مانع از کمبود گاز و استفاده از سوخت های سنگین شویم.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 902

به "تصمیمی برای مصرف مازوت در نیروگاه های تهران گرفته نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمی برای مصرف مازوت در نیروگاه های تهران گرفته نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید