دستیابی به فرمولاسیون دارویی گیاهی که بیماری های قلبی و عروقی را بهبود می بخشد

به گزارش اردکان خبر، یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه دارویی، محصولی را برای یاری به بهبود بیماران قلبی و عروقی ناشی از چربی خون و پیشگیری از سرطان ها فراوری و تجاری سازی نموده است.

دستیابی به فرمولاسیون دارویی گیاهی که بیماری های قلبی و عروقی را بهبود می بخشد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیغام حاذق جعفری مدیرعامل شرکت دارو پژوه جابر، درباره این محصول دانش بنیان گفت: ویتاگریپ شامل ماده مؤثر گیاهی عصاره هسته انگور با درصد بالا و موادی است که می تواند در درمان یا پیشگیری از بیماری های مختلفی به کار برود.

داروی یادشده برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی، سکته های قلبی و مغزی، پیشگیری از انواع سرطان ها، اثربخشی خود را به اثبات رسانده و در حفاظت پوست در مقابل اشعه های مضر کارآمد است.

در حالی که ویتاگریپ در کاهش فشارخون، پائین آوردن کلسترول و چربی خون مفید است، می توانداز نارسائی وریدی مزمن، جلوگیری از شکنندگی عروق، پیشگیری و بهبود زخم های گوارشی در کنار حفظ نشاط و شادابی پیشگیری کند.

نوآوری در طراحی دارو

طراحی شکل دارویی این محصول، پلت است و در زمینه داروهای گیاهی فرمولی منحصر به فرد دارد که در اثربخشی و فراهمی زیستی بیماران نقش قابل توجهی دارد.

از مزایای این فرم های دارویی می توان به ریزش پذیری مناسب تر این ذرات نسبت به حالت پودر و گرانوله اشاره نمود که نقش مهمی در یکنواختی محتوای ترکیب نهایی ایفا می نماید.

اما این دارو ویژگی های دیگری در طراحی دارد که ضمن کاهش خطر دوز دامپینگ، برای فراوری فرم های آهسته رهش دارو مناسب است و امکان قرارگیری داروهای ناسازگار را در کنار یکدیگر با فرمولاسیونی واحد دارد.

اثربخشی بالا

در طراحی نوآورانه داروی ایران ساخت دارو پژوه جابر، با نسبت سطح به حجم پایین به افزایش سطح جذب دارو یاری شده است و خواص جریانی مطلوب و توزیع یکنواخت ذره از دیگر ویژگی های آن به شمار می رود.

بعلاوه داروی طراحی شده به این روش، می تواند به صورت گسترده در سطح وسیعی از معده و روده توزیع گردد و تحریکات موضعی داروها را کاهش دهد.

جعفری با اشاره به ایجاد زمینه ها برای صادر کردن این محصول گفت: فضای رشد تا حدودی زیادی برای شرکت های دانش بنیان فراهم است که با شکل گیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های کوچک متعددی توانسته اند دانش خود را با کم ترین هزینه به کار گرفته و آن را در مقابل دید همگان قرار دهند. این موضوع باعث رشد و توسعه این شرکت ها، در کنار یاری به برطرف نیازهای داخلی شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 906

به "دستیابی به فرمولاسیون دارویی گیاهی که بیماری های قلبی و عروقی را بهبود می بخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیابی به فرمولاسیون دارویی گیاهی که بیماری های قلبی و عروقی را بهبود می بخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید