رویترز مدعی شد؛ کاهش صادرات نفت ایران رکورد زد

به گزارش اردکان خبر، رویترز مدعی شد، کاهش صادرات نفت ایران به علت شیوع کرونا و تحریم ها در ماه آوریل رکورد زده و به روزانه 70 هزار بشکه رسیده است، اما در همین گزارش احتمال داد، رقم صادرات ایران در همین ماه 200 هزار یا 350 هزار بشکه در روز باشد.

رویترز مدعی شد؛ کاهش صادرات نفت ایران رکورد زد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رویترز طی گزارشی مدعی شد، صادرات نفت ایران به علت شیوع کرونا و تحریم های آمریکا که فروش نفت این کشور را محدود کرده بود، به کمترین میزان رسیده است.

بر اساس آمار های شرکت کپلر که به رهیابی جریان های نفتی می پردازند، صادرات نفت ایران در ماه آوریل به روزانه 70 هزار بشکه رسیده است که کمتر از 287 هزار بشکه در روز در ماه مارس کمتر است.

بنا بر اعلام این شرکت، برآورد صادرات نفت ایران سخت است و این بدان معناست که رقم صادرات می تواند بالاتر و در حدود 200 هزار بشکه در روز باشد.

دنیل گربر، مدیر ارشد پترو لاجستیک، موسسه دیگری که جریان های نفتی را رهیابی می کند، گفت: ما شاهد کاهش صادرات نفت ایران بوده ایم که به علت کاهش خرید چین بوده است... ما هنوز در ماه می هیچ بهبودی در میزان صادرات نفت ایران مشاهده نکرده ایم.

کاهش تقاضا برای نفت به علت محدودیت های ترددی کشور ها در اثر شیوع کرونا، اقت قیمت نفت، حق اقنتخاب های خریداران را افزایش داده و یافتن مشتری برای نفتی را که رئیس جمهور آمریکا 2 سال پیش تحریم کرده، سختتر ساخته است.

سارا وخشوری، فعال در شرکت مشورتی اس وی بی انرژی اینترنشنال گفت: یافتن مشتریان آسان نیست... در حال حاضر، رجحان عرضه زیادی در بازار وجود دارد و حجم زیادی نفت ارزان در بازار در دسترس است.

وی افزود ایران و ونزوئلا هم تحت تحریم قرار دارند، و هم مجبورند تا با تخفیف های ارائه شده از سوی تولیدکنندگان دیگر نظیر عربستان رقابت کنند.

بر اساس آمار های تحویل محموله های ماه مارس، خرید رسمی نفت ایران از سوی چین اکنون به پایین ترین رکورد رسیده است.

آمار های ریفینیتیو ایکون نشان می دهد سوریه همچنان مشتری نفت ایران است درحالی که محموله های دیگر ایران مقصدی ندارند.

یک شرکت سوم که صادرات نفتی را رهیابی می کند و نخواست نامش فاش شود، می گوید محموله های نفتی ایران در ماه آوریل می تواند به 350 هزار بشکه در روز برسد، در حالی که این کشور تا به امروز در ماه می حدود 200 هزار بشکه نفت در روز صادر کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 61

به "رویترز مدعی شد؛ کاهش صادرات نفت ایران رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز مدعی شد؛ کاهش صادرات نفت ایران رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید