عذرخواهی به خاطر نامه خبرساز درباره واکسیناسیون هنرمندان

به گزارش اردکان خبر، رییس مرکز اطلاع رسانی نظام پزشکی پس از درخواست عجیب در اولویت قرار دریافت هنرمندان برای دریافت واکسن کرونا از طرح این موضوع عذرخواهی کرد.

عذرخواهی به خاطر نامه خبرساز درباره واکسیناسیون هنرمندان

حسین کرمانپور روز گذشته مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در نامه ای سرگشاده خطاب به کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با اشاره به این که جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست؛ نوشت: سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی های دلسوزانه این عزیزان، معتقداست این گروه معظم، از پر ریسک ترین گروه­هایی هستند که هر آینه می توانند در معرض ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند.

در این نامه درخواست شده بود: در واکسیناسیون اختیاری، این دست از برنامه ­سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می شوند، همپای کادر درمان نگریسته شده و ترتیبی اتخاذ گردد سهمیه لازم در نظر گرفته گردد.

تا به امروز هنرمندان و چهره های سرشناس زیادی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و هر روز به تعداد آنها اضافه کرده می گردد. به همین دلیل پس از درگذشت انصاریان و میناوند تقاضاها برای خرید واکسن خارجی بالا گرفت.

این نامه با نقدها زیادی همراه بود. از جمله علیرضا وهاب زاده مشاور اصولگرای وزیر بهداشت این نامه را انتخاباتی تفسیر کرد و نوشت: سلبریتی محترم اولویت تزریق واکسن کرونا با پرسنل بیمارستان ها، بیماران و سالمندان است. لطفا تقاضای خارج از نوبت نکنید. حتی شما حامی انتخاباتی 1400

البته هیچ یک از هنرمندان و سلبریتی ها چنین در خواستی را مطرح نکرده بودند.

به همین دلیل امروز فاطمه معتقمد آریا از بازیگران سرشناس به شدت درخواست برای در اولویت قرار دریافت هنرمندان را تکذیب کرد.

معتمد آریا در این باره نوشت: اینجانب فاطمه معتمد آریا خبر مربوط به هرگونه فعالیت خود در ارتباط با درخواست اولویت واکسیناسیون هنرمندان سینما را اکیدا تکذیب می کنم.

او اضافه کرد: با وجود از دست رفتن بسیاری از هنرمندان تکرار ناشدنی سینما به دلیل ابتلا به کرونا، اولویت را آغاز واکسیناسیون گسترده و بدون اتلاف وقت همه مردم ایران می دانم.

هانیه توسلی بازیگر هم نوشت: خدای عظیم این چه پیشنهادیه آخه؟ کادر درمان در اولویت هستند. و بعد سالمندان و بیمارانی که بیماری زمینه ایی دارند. و بهترین روش طبق استاندارد جهانی

پدرام شریفی هم در نوشته ای اینستاگرامی با پیشنهاد نظام پزشکی مخالفت کرد. او نوشت: تشکر به خاطر توجه شما به سلامت ما و همکاران ما در سینما و تلویزیون ذکر چند نکته را واجب می دانم. در کنار ما که در شرایط بسیار پرخطر مشغول کار هستیم، بسیار انسان های دیگر در این سرزمین، همانند ما و همکاران ما در حال کسب درآمد برای گذران زندگی خود هستند.

ابراهیم داروغه زاده که خود هم پزشک است و هم سوابق مدیریت در سازمان سینمایی دارد در توئیتی نوشت: همه ما می توانیم با ماسک و حفظ فاصله فیزیکی در محل کار حاضر شویم ، اما بازیگران فیلم و سریال و تاتر نه می توانند ماسک روی صورت داشته باشند و نه فاصله فیزیکی را رعایت نمایند . در حالیکه ساعتها در شبانه روز با هنر این عزیزان سرگرم می شویم، اینها جانشان در خطر است.

نقدها از نامه نظام پزشکی نهایتا به عذرخواهی حسین کرمانپور ختم شد. او در این رابطه در توئیتی نوشت: شکی نیست که اولویت واکسیناسیون با کادردرمان است و نامه ام صرفا برای لحاظ شدن زحمات هنرمندان در دورانِ کرونا در سندملی بودو نه فراتر از دیگران. ظاهراً هدفِ نامه ، بدرستی بیان نشدکه متواضعانه عذرخواهم! امیدوارم با ورود و ساخت سریعتر واکسن برای همه مردم، خاطرِهمگی آرام گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 556

به "عذرخواهی به خاطر نامه خبرساز درباره واکسیناسیون هنرمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی به خاطر نامه خبرساز درباره واکسیناسیون هنرمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید