عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند، عکس

به گزارش اردکان خبر، Douglassarachne acanthopoda، عنکبوتی 308 میلیون ساله با پاهای خاردار، در منطقه Mazon Creek ایلینوی کشف شد. این گونه منحصر به فرد بر تنوع عنکبوتیان باستانی در دوره کربونیفر تأکید می نماید.

عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، بیش از 300 میلیون سال پیش، انواع عنکبوتیان به جنگل های زغال سنگ کربنیفر آمریکای شمالی و اروپا مهاجرت نموده بودند؛ این عنکبوت ها شامل آنهایی هستند که ما می شناسیم، مانند عنکبوت های دروگران و عقرب ها و بعلاوه حیوانات عجیب و غریبی که اکنون در منطقه ها گرمتر مانند عنکبوت های شلاقی و عقرب های شلاقی وجود دارند.

اما عنکبوتیان عجیب و غریب نیز در این زیستگاه ها وجود داشتند که متعلق به گروه هایی هستند که اکنون منقرض شده اند. حتی در میان این گونه های عجیب و غریب که اکنون در اثر زمان گم شده اند، یکی ممکن است به خاطر پاهای زره پوشش متمایز باشد.

مخلوق باستانی اخیراً مقاله جدیدی در مجله دیرینه شناسی منتشر نموده اند. این مقاله به وسیله پل سلدن از دانشگاه کانزاس و موزه تاریخ طبیعی لندن و جیسون دانلوپ از موزه فور Naturkunde برلین نوشته شده است.

سلدن، نویسنده اصلی این مقاله گفت: Douglassarachne acanthopoda از محله معروف Mazon Creek در ایلینوی می آید و حدود 308 میلیون سال قدمت دارد. این عنکبوتی جمع و جور دارای طول بدنی در حدود 1.5 سانتی متر بود و با پاهای بسیار قوی و خاردار آن شناخته می گردد؛ به طوری که شبیه هیچ عنکبوتی دیگر شناخته شده، زنده یا منقرض شده نیست.

دانلوپ، یکی از نویسندگان این کتاب، گفت:عنکبوت ها گروه نسبتاً کمیابی بودند که در آن موقع فقط از دودمان بدوی شناخته می شدند و آنها این زیست بوم ها را با عنکبوت های مختلف که مدت هاست از بین رفته اند به اشتراک گذاشتند. Douglassarachne acanthopoda نمونه ای بسیار چشمگیر از یکی از این اشکال منقرض شده است.

این امر باعث شد تا دو دانشمند به این نتیجه برسند که Douglassarachne acanthopoda، به هیچ یک از راسته های عنکبوتی شناخته شده تعلق ندارد.

سلدن می گوید: متاسفانه جزئیاتی مانند قسمت های دهان دیده نمی شوند، که این امر مشخص دقیق اینکه کدام گروه از عنکبوتیان نزدیک ترین خویشاوندان آن هستند را سخت می نماید. این موجود باستانی می تواند به گروه وسیع تری تعلق داشته باشد که شامل عنکبوت های شلاقی و عقرب های شلاقی می گردد. این عنکبوتیان خاردار هر چه که باشند، به نظر می رسد از زمانی می آیند که عنکبوتیان در حال آزمایش طیف وسیعی از طرح های بدنی مختلف بودند. بعضی از این ها بعداً منقرض شدند، شاید در طی به اصطلاح فروپاشی جنگل های بارانی کربنیفر، زمانی اندک پس از عصر مازون کریک که جنگل های زغال سنگ آغاز به تکه تکه شدن و از بین رفتن کردند.

منبع: scitechdaily

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 خرداد 1403 بروزرسانی: 3 خرداد 1403 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1362

به "عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید