موثرترین تمرین های ورزشی برای کاهش سطح کلسترول

به گزارش اردکان خبر، دقیقا این که چه میزان ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد احتیاج است، هنوز مورد بحث است. به طور کلی سازمان جهانی بهداشت حداقل 30 دقیقه ورزش را با شدت میانه به بالا در طول روز توصیه می نماید.

موثرترین تمرین های ورزشی برای کاهش سطح کلسترول

در اینجا موثرترین فعالیت های بدنی برای کاهش سطح کلسترول بد و کلسترول تام معرفی شده است:

وزنه برداری: تمرینات قدرتی می تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن بهبود بخشد، از جمله با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می توانید از فواید بیشتری بهره مند شوید.

یوگا: تنفس پیوسته و منسجم می تواند یاری شایانی به دفع کلسترول خون شما نماید. در این تمرین شما بر روی تنفس خود تمرکز می کنید دم و بازدم. تمرین منظم تنفس موجب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و هم رساندن مواد غذایی به ارگان های بدن خواهد شد.همین امر موجب کاهش تشکیل پلاک در شریان ها شده و سلامت قلبی عروقی را بدنبال خواهد داشت.

پیاده روی: انجمن قلب آمریکا اعلام نموده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می تواند آن را انجام دهد. ورزش های هوازی باعث بهبود استفاده از اکسیژن و افزایش سلامت قلب و ریه ها می شوند. از آنجا که این ورزش ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول هم خواهند شد. پیاده روی سریع خود عاملی برای پیشگیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.

دویدن: دقیقا مانند پیاده روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می گردد. اینکه دویدن دو و نیم برابر راه رفتن انرژی مصرف می نماید دور از انتظار نیست و واضح است که هرچه انرژی بیشتری بهره ببرید کالری بیشتری خواهید سوزاند.

دوچرخه سواری: تحقیقان نشان داده است که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان توصیه می نمایند که از دوچرخه به اسم یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره بهره ببرید. با این حال اگر این کار برایتان مقدور نیست، می توانید از دوچرخه های ثابت برای سودبردن از منافع آنها بهره ببرید. هدف انجام حداقل 30 دقیقه دوچرخه سواری برای 5 روز در هفته است و این مقدار را می توانید به 45 تا 60 دقیقه در بیشتر روزهای هفته افزایش دهید.

شنا: تنها نیم ساعت شنا 240 کالری می سوزاند. شنا باعث افزایش مقدار کلسترول خوب می گردد. به ازای هر یک درصد افزایشHDLدر خون، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی تا سه و نیم درصد کاهش می یابد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 834

به "موثرترین تمرین های ورزشی برای کاهش سطح کلسترول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موثرترین تمرین های ورزشی برای کاهش سطح کلسترول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید