موزه ای که به درخواست روشنفکران و دانشمندان تاسیس شد

به گزارش اردکان خبر، خبرنگاران/ این خبر پبرامون موزه ای که به درخواست روشنفکران و دانشمندان تاسیس شد، برای شما نگارش شده است.

موزه ای که به درخواست روشنفکران و دانشمندان تاسیس شد

موزه ها پلی میان گذشته، حال و آینده هستند بنابراین میتوان زندگی گذشتگان را در آینه موزه ها دید و با آگاهی از تجربیات، فرهنگ و آداب و رسوم آنها، زندگی بهتری را تجربه کرد.

موزه کوای برانلی که در نزدیکی برج ایفل و پل آلما قرار گرفته، با به نمایش گذاشتن 450 هزار شی، آثار هنری و فرهنگی مردمان بومی آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و آمریکا را در معرض دید عموم قرار می دهد.

پروژه تأسیس این موزه در زمان ریاست جمهوری ژاک شیراک تمام شد. در آن زمان شماری از روشنفکران و دانشمندان فرانسوی از جمله آندره مالرو، آندره برتون و کلود لوی اشتراوس خواستار تأسیس موزه ای واحد و مهم برای نمایش هنر ها و فرهنگ های بومی در پاریس بودند. پیشنهاد تأسیس این موزه در قالب متنی با عنوان شاهکار های تمام جهان آزاد و برابر متولد می شونددر یک روزنامه منتشر شد و در مرکز توجه ژاک شیراک قرار گرفت.

ژاک شیراک نیز همچون سایر روسای جمهور فرانسه می خواست موزه ای را به عنوان یک بنای تاریخی در زمان خود تأسیس کند بنابراین با درخواست روشنفکران و دانشمندان فرانسوی مبنی بر تأسیس موزه هنر ها و فرهنگ های بومی موافقت کرد. او تصمیم گرفت 2 موزه فرهنگ دارایی های خارج از کشور فرانسه و مجموعه آزمایشگاه مردم شناسی را با هم ترکیب کرده و موزه جدیدی را تأسیس کند. این موزه به نمایش آثار جمع آوری شده از طریق کاشفان فرانسوی و مردم شناسان از سراسر جهان اختصاص داده شد.

منبع: همگردی
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 954

به "موزه ای که به درخواست روشنفکران و دانشمندان تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای که به درخواست روشنفکران و دانشمندان تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید