میلیچ فکر کرده از راموس بالاتر است؟ ، دیاباته و میلیچ بیرون از ایران مشتری ندارند، از کنار یک خرید خارجی 15 نفر باید بخورند وگرنه راهش را می بندند

به گزارش اردکان خبر، پیشکسوت استقلال گفت: متاسفانه در سال های اخیر موجی از دلالی فوتبالیست های خارجی تیم استقلال را به زمین زده که نمونه هایش میلیچ و دیاباته هستند.

میلیچ فکر کرده از راموس بالاتر است؟ ، دیاباته و میلیچ بیرون از ایران مشتری ندارند، از کنار یک خرید خارجی 15 نفر باید بخورند وگرنه راهش را می بندند

گروه ورزشی خبرنگاران، با انتقال آرزداد هارویان مدافع اسبق باشگاه پدیده مشهد به تیم دسته فزونی کادیز اسپانیا در لالیگا با یکی از پیشکسوتان استقلال که این بازیکن و تعدادی دیگر از ملی پوشان ارمنستانی را به فوتبال کشورمان معرفی کرده بود درباره شرایط دلالی در تیمهای لیگ فزونی به ویژه استقلال صحبت کردیم.

ادموند اختر در گفتگو با دانشجو، درباره آخرین شرایط استقلال همچنین جذب بازیکنان خارجی بی کیفیت خارجی حرف زد.

*متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* آقای اختر شرایط استقلال در جدول را چطور ارزیابی می کنید؟

- متاسفانه شانس در جدول لیگ برتر برای استقلال بسیار کم شده است. این تیم باید همه هم و غم خود را روی جام حذفی و سپس لیگ قهرمانان آسیا بگذارند. مجیدی باید در مدت باقی مانده تا شروع دوباره مسابقات از تعطیلات نهایت استفاده را ببرد و با رفع نقاط ضعف در خط دفاعی، استقلال را مهیای بازگشت به لیگ کند. استقلال باید بازیکن جدید به خدمت بگیرد و اگر هم می خواهد این کار را بکند باید سراغ بازیکنان با کیفیت برود.

* گفته می شود دیاباته و میلیچ به خاطر مسائل مالی با این باشگاه به اختلاف رسیده و شاید از مرخصی به ایران برنگردند. بود و نبود آنها در استقلال هیچ فرقی نمی کند؟

- دیاباته که وقتی در ترکیب استقلال است تیم 10 نفره می شود! یک بازیکن کند، سنگین و به شدت ضعیف است. این بازیکن اصلاً کیفیت حضور در تیمی مثل استقلال را ندارد. این که فصل قبل چطور آقای گل شد به سیستم هجومی استراماچونی و در موقعیت قرار دادن این بازیکن ربط دارد. وگرنه با هزینه ای که برای به خدمت گیری این بازیکن صرف شد می توانستیم دو بازیکن خارجی خوب دیگر بیاوریم.

* میلیچ چطور؟

- او هم همین طور است. باشگاه اشتباه بزرگی کرد که زکی پور 24 ساله که 4 سال بود در استقلال بازی می کرد را رد کرد و میلیچ 34 ساله را نگه داشت. کسی که زمستان پارسال 2 ماه نبود و وقتی هم برگشته توقع دارد قراردادش را دو ساله تمدید کنند. یعنی میلیچ از راموس بالاتر است؟ الان رئال گفته چون با بازیکن بالای 30 سال قرارداد یکساله می بندد، راموس هم شامل این موضوع می شود. آخر اگر او بیرون از ایران خریداری داشت اصلا می آمد در اینجا بازی کند؟ او اگر از ایران برود باید مانند بودیمیِر یا پروپییچ که از پرسپولیس و استقلال رفتند به کرواسی برشود و با ماهی هزار یورو آنجا فوتبال بازی کند.

|

* پس چرا چنین بازیکنانی به استقلال می آیند؟

- برای اینکه باشگاه خصوصی نیست. باشگاه دلش برای پولی که بابت به خدمت گیری این بازیکنان می پردازد نمی سوزد.

* پس چرا چنین بازیکنانی به استقلال می آیند؟

- برای اینکه باشگاه خصوصی نیست. باشگاه دلش برای پولی که بابت به خدمت گیری این بازیکنان می پردازد نمی سوزد. اینها هم از نظر فنی در سطح پایینی هستند و هم از نظر سنی و قیمتی بالا. در حالی که می توان بازیکنان با کیفیت و جوان تر را با هزینه ای به مراتب کمتر به ایران آورد.

* هارویان به تیم لالیگایی پیوست. همان بازیکنی نبود که شما او را به پدیده مشهد بردید؟

- من مکویان را به استقلال آوردم که 4 فصل در این تیم توپ زد. حتما او بازیکن باکیفیتی بوده که توانسته 4 فصل در این تیم بماند وگرنه استقلال تیمی نیست که بتوان بی کیفیت بود و 4 فصل در آن ماند. او ملی پوش بود و هارویان را هم که آوردم دفاع چپ تمی ملی ارمنستان بود.

* چرا کسی به باشگاه ها چنین موضوعی را توصیه نمی کند؟

- بارها گفته ایم ولی متاسفانه وقتی قرار میشود یک بازیکن خارجی به استقلال و پرسپولیس یا هر تیم دیگری در ایران بیاید 15 نفر باید این وسط حق دلالی بگیرند. 8، 9 نفر ایرانی و 3، 4 نفر خارجی! همین هارویان که به لالیگا رفته، بازیکنی بود که من برای پدیده آوردم و حالا در 28 سالگی به کادیز اسپانیا پیوست. در حالی که من وقتی او را به ایران آوردم 24 ساله بود.

* اول قرار نبود او به تراکتور برود؟

- برای من مشکل ساختند. چون نمی خواستم به دلالهای دور و بر باشگاه باج بدهم. بعد موضوع اختلافات بین ارمنستان و آذربایجان را مطرح کردند تا مانع از حضور این بازیکن در تراکتور شوند. در حالی که پیش تر آندرانیک تیموریان در تراکتور بازی کرده بود یا حتی گئورگ قازارایان دروازه بان ارمنستانی تیم تراکتور، همان دروازه بانی بود که تراکتور با او توانست جواز ورود به لیگ برتر را به دست بیاورد. بنابراین می بینیم که حضور ارمنستانی ها در فوتبال آذربایجان مسئله ای نداشت. ولی چون من به کسی باج ندادم نگذاشتند هارویان آنجا بماند و من هم او را به پدیده بردم ولی در مشهد از شرایطش راضی نبود و خودش خواست با بخشیدن 40 درصد از قراردادش از آنجا راهی تیم اورال در لیگ فوتبال روسیه شود. حالا هم به لالیگا رفت.

* چطورمی توان پای چنین بازیکنان خوب، کم قیمت و جوان را به ایران باز کرد؟

- این نکته را هم اضافه کنم قیمتی که این بازیکن در آن سال داشت یک پنجم قیمت بازیکنان ملی پوش داخلی در لیگ برتر بود. پس می توان بازیکنان خوش قیمت با کیفیت بالا را آورد ولی متاسفانه چون باشگاه ها خصوصی نیستند و از جیب دولت هزینه می کنند کسی دلش برای این مسائل نمی سوزد. مدیر می گوید بگذارید در این مدتی که من در باشگاه هستم از کنار این چند بازیکن سود کنم. برایش باشگاه اهمیت ندارد وگرنه با آینده نگری یارگیری می کردند. وقتی یک بازیکن را از خارج می آورید و ارز برای او هزینه میکنید باید کیفیتش از بازیکنان داخلی بالاتر باشد. الان دیاباته و میلیچ را ببینید. واقعاً پول دادن بالای چنین بازیکنان بی کیفیتی دور ریختن آن است.

* حرف آخر؟

- امیدوارم استقلال با جدی دریافت جام حذفی بتواند قهرمانی این رقابت ها را کسب کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 721

به "میلیچ فکر کرده از راموس بالاتر است؟ ، دیاباته و میلیچ بیرون از ایران مشتری ندارند، از کنار یک خرید خارجی 15 نفر باید بخورند وگرنه راهش را می بندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیچ فکر کرده از راموس بالاتر است؟ ، دیاباته و میلیچ بیرون از ایران مشتری ندارند، از کنار یک خرید خارجی 15 نفر باید بخورند وگرنه راهش را می بندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید