هشدار درباره فعالیت 89 جرثقیل غول آسای ناایمن در تهران

به گزارش اردکان خبر، تهران (پانا) - رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از وجود 89 جرثقیل غول آسای ناایمن در سطح شهر تهران خبر داد.

هشدار درباره فعالیت 89 جرثقیل غول آسای ناایمن در تهران

علیرضا نادعلی در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه 89 تاورکرین نا ایمن در سطح شهر فعال است ، اظهار کرد: با توجه به اهمیت و ارتباط مستقیم ایمنی تاورکرین های(جرثقیل غول آسا) سطح شهر بر امنیت شهروندان، لزوم نگهداشت و نظارت مستمر بر آنها امری لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه بر اساس بازدیدهای میدانی گزارشی از شرایط تاورکرین های سطح شهر تهران در آبان 1400 تهیه شده است،گفت: طبق این گزارش تعداد کل تاورکرین ها 716 مورد بوده که از این تعداد 624 مورد دارای تاییدیه ایمنی و فاقد نقص بوده و تعداد 89 مورد دارای نقص هستند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره تاورکرین های دارای نقص گفت: عمده ترین مواردی که باعث شده تاورکرین ها دارای نقص اعلام شوند عدم گواهی استاندارد و ایمنی، عدم گواهی اپراتور و عدم تمدید گواهینامه است.

نادعلی افزود: بر اساس آمار احصا شده بیشترین تاورکرین غیراستاندار در منطقه 1 ،2 و 5 شهرداری تهران است.

وی شرح داد: یکی از خطراتی که ممکن است این جرثقیل های ناایمن ایجاد کنند، حرکت آنها هنگام جابجایی مصالح و یا چرخیدن بوم بزرگ آن به اطراف است که در صورت سقوط ممکن است بر روی ساختمان های اطراف و خودروها و یا رهگذران بیفتد، در این صورت واضح است که حوادث ناگواری رخ می دهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهردار تهران خواست هر چه سریعتر نسبت به این موضوع وارد عمل شده و نتایج کار را به شورای اسلامی شهر تهران ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 932

به "هشدار درباره فعالیت 89 جرثقیل غول آسای ناایمن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره فعالیت 89 جرثقیل غول آسای ناایمن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید