وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس

به گزارش اردکان خبر، اتاق خواب جایی برای آرامش و برطرف خستگی است. بنابراین، وسایل آن باید طوری انتخاب و چیده شوند که نوعروس و داماد در ان احساس راحتی داشته باشند. در این وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس و هرآنچه باید برای خرید آن ها در نظر بگیرید را می خوانید.

وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس

سرویس خواب جهیزیه شامل چه وسایلی می گردد؟

برای انتخاب سرویس خواب جهیزیه هیچ قاعده معینی وجود ندارد اما برای ایجاد راحت ترین و آرامش بخش ترین فضا باید وقت خود را صرف انتخاب وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس و لوازمی که باید در این اتاق قرار بگیرند کنید اما ضروریات اتاق خواب عروس چیست؟

تخت خواب

تخت خواب مرکز اتاق خواب عروس است. تم، روحیه، انرژی و کاربردی بودن دکوراسیون داخلی اتاق خواب او را تخت خواب معین می نماید. شما باید میزان اتاق خواب عروس را بدانید و تخت خوابی انتخاب کنید که کاملا مناسب این فضا باشد و عروس و داماد فضای کافی برای تردد در اتاق را داشته باشند. تخت خواب عروس باید به میزان ای باشد که در اتاق فضای کافی برای قرار دادن مبلمان دیگر هم وجود داشته باشد. یک تخت خواب بزرگ ممکن است راحت باشد اما فضای اندکی برای حرکت در اتاق در اختیار زوج جوان می گذارد.

مواد به کار رفته در تخت خواب نیز اهمیت دارند. هنگام انتخاب تخت خواب باید طول عمر، استحکام و تناسب آن با فضای اتاق و سایر اثاثیه آن را در نظر بگیرید.

کمد لباس

کمدهای لباس مکانی برای نگهداری لباس های نوعروس و داماد هستند. بدون وجود کمد لباس مجبور خواهند بود که لباس ها را روی میز یا حتی روی زمین نگهداری نمایند. کمد لباس باید به میزان کافی بزرگ باشید تا لباس های عروس و داماد در آن کاملا جای بگیرند. کمد لباسی را برای جهیزیه عروس انتخاب کنید که ظاهری زیبا داشته باشد. درهای کمد باید به راحتی باز و بسته شوند و فضای داخلی آن به میزان ای باشد که سطوح و آویزهای کافی برای قرار دادن لباس ها فراهم کند.

در صورتی که اتاق عروس فضای محدودی دارد یا نوعروس شما در ابتدای زندگی لباس های بسیاری ندارد، می توانید به جای کمد لباس یک دراور تهیه کنید. بااین حال، همچنان به فضایی برای آویزان کردن بعضی از لباس ها احتیاج خواهید داشت و کمد لباس در درازمدت احتیاجهای زوج جوان را بهتر برآورده می نماید.

میز و کشوهای کنار تخت

میز یا کشوی پاتختی هر دو در کنار تخت خواب یک کاربرد دارند با این تفاوت که کشوهای پاتختی کارایی بیشتری دارند. میز پاتختی برای قرار دادن وسایلی مانند چراغ خواب، ساعت زنگ دار، شارژر گوشی و سایر وسایل کوچک عروس و داماد مفید است. این وسیله دسترسی به لوازمی که معمولا قبل و بعد از خواب استفاده می شوند را آسان می نمایند.

میز یا کشوی کنار تخت خواب در ایده آل ترین حالت باید از همان جنس و طرح تخت خواب باشد. بیشتر تخت خواب ها همراه با میز یا کشوی پاتختی فروخته می شوند اما شما می توانید آن ها را جداگانه هم انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید میز پاتختی چوبی را برای تخت خوابی فلزی انتخاب کنید تا کنتراست جذابی ایجاد گردد.

کشوها و محفظه های کمد یا کشوی پاتختی باید به میزان ای باشند که عروس و داماد ترجیح می دهند. ارتفاع این وسایل هم باید متناسب با تخت خواب باشد تا دسترسی به لوازم روی آن ها ساده تر گردد.

میز آرایش

میز آرایش یکی از وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس است که کاربرد فراوانی دارد. این میز مکانی برای نگهداری از لوازم آرایشی و سایر ابزارهای مربوط به آن فراهم می نماید. علاوه براین، میز آرایش جایی عالی در اتاق خواب برای استراحت، تمرکز بر احتیاجهای زیبایی نوعروس و آغاز فرایند آرایش کردن او است.

یک میز آرایش خوب کشوهایی دارد که نوعروس می تواند در آن ها وسایل و لوازم آرایشی خود را مرتب کند. آینه میز هم در ارتفاع مناسبی قرار گرفته است تا از راحتی در طول فرایند آرایش کردن مطمئن شوید. میز آرایشی که برای نوعروس خود انتخاب می کنید باید کمد ها و کشوهای بسیاری داشته باشد تا مرتب نگهداشتن وسایل اتاق برای نوعروس ساده تر گردد. توجه به این نکته در اتاق هایی که فضای محدودتری دارند و باید همواره مرتب باشند اهمیت بیشتری دارد.

آینه

بعضی از میزهای آرایشی آینه دارند اما بعضی دیگر فاقد آینه هستند. علاوه براین، ممکن است آینه این میزها از نظر عروس و داماد کوچک باشد. بنابراین، بهتر است یک آینه قدی چوبی هم در اتاق عروس باشد. این آینه به زوج جوان یاری می نماید تا لباس های خود را از سر تا پا ببینند.

قاب آینه ای که انتخاب می کنید باید ایمن و دارای پایه محکم باشد. طرح آن نیز باید تکمیل نماینده سایر وسایل و مبلمان اتاق خواب عروس باشد. بنابراین، اگر به خرید آینه برای اتاق خواب عروس فکر می کنید، بهتر است آن را از مواد مشابه تخت خواب و کمد یا در همان رنگ و طرح انتخاب کنید. علاوه براین، بهتر است از خرید آینه با پایه ثابت خودداری کنید. چنین آینه ای ایمن تر است اما زاویه دید را به حداقل می رساند.

چهارپایه

میز آرایش بدون چهارپایه کامل نیست. با این حال، کاربرد چهارپایه به قرار گرفتن در کنار میز آرایش محدود نمی گردد. هر چند می توانید یک کاناپه دو نفره برای اتاق خواب عروس تهیه کنید، احتمالا چنین وسیله ای اتاق خواب را شلوغ می نماید. حرکت دادن چهارپایه ساده تر است و جایی برای استراحت موقتی فراهم می نماید. این وسایل برای مواقعی که می خواهید کفش ها را بپوشید عالی هستند و نوعروس می تواند هنگام آرایش از آن ها استفاده کند. بنابراین، حداقل یک جفت چهارپایه برای اتاق خواب عروس تهیه کنید.. این چهارپایه ها باید از نظر طراحی مشابه باشند و یا مکمل یا متضاد بقیه مبلمان باشند.

دراور

دراور فضای بیشتری را برای نگهداری لباس ها و سایر اقلام اتاق خواب عروس فراهم می نماید. معمولا برای نگهداری لباس های زیر، ساعت ها و وسایل کوچک از دراور استفاده می گردد. دراور می تواند بخش خالی یا کسل نماینده اتاق خواب را پر کند و در عین حال کاربرد فراوانی در این اتاق داشته باشد. زوج جوان می توانند روی دراور گلدان، ظرفی برای قرار دادن کلیدها یا مجموعه ای از کتاب های خود را قرار دهند. ارتفاع این وسیله می تواند بالاتر یا به موازات خط کمر باشد.

انتخاب وسایلی از برترین نوع چوب

خود را در یک اتاق خواب آرام تصور کنید. پرده های نرم نور خورشید را به داخل می آورند و طرح چوبی چارچوب تخت خواب را برجسته می نمایند. هوا آرام است، رنگ ها آرامش بخش هستند و احساس آرامش همه جا را احاطه نموده است. این اتاق مکانی امن برای استراحت و آرامش نوعروس و داماد خواهد بود و این ویژگی خود را مدیون مواد چوبی است که وسایل اتاق خواب از آن ها ساخته شده اند.

همه محصولات چوبی با یک روش فراوری نمی شوند. هر نوع از چوب ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. از زیبایی و ظاهر قدیمی چوب ماهون گرفته تا جذابیت و سبکی چوب کاج، هر یک از انواع چوب کاربرد خاص خود را دارند. انتخاب چوب مناسب اولین قدم برای طراحی اتاق خوابی است که شخصیت زوج جوان را منعکس می نماید و روح آن ها را پرورش می دهد. آنالیز محصولات چوبی ارزان برای اتاق خواب، گزینه هایی مانند چوب کاج را در اختیار شما قرار می دهد و مبلمانی با کیفیت بدون صرف هزینه هنگفت به شما خواهد داد.

ویژگی های انواع چوب

هر یک از انواع چوب به روش خاصی فرآوری می شوند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. مهم ترین انواع چوبی که برای ساخت وسایل چوبی اتاق خواب به کار می روند، عبارت اند از:

  • بلوط: بلوط که به علت استحکام و دوام خود مشهور است، طرح دانه هایی کلاسیک و رنگ های عسلی گرم دارد که با گذشت زمان عمیق تر می شوند. این چوب مظهر ظرافت بی خاتمه است و برای محیط های سنتی و مدرن عالی است.
  • افرا: آنالیز انواع مختلف چوب برای سرویس چوبی اتاق خواب جهیزیه به شما امکان می دهد تا ویژگی های متنوع بلوط، افرا، گیلاس و سایر گزینه های موجود در بازار را درک کنید. چوب افرا صاف مانند ابریشم و همه کاره است و می توانید آن را با سبک های مختلف هماهنگ کنید. رنگ روشن و دانه های ظریف این چوب را به انتخابی محبوب برای سبک های مدرن طراحی اتاق خواب تبدیل می نماید و رنگ های تیره تر آن می توانند ظاهری سنتی به آن ببخشند.
  • گیلاس: چوب درختان بلوط و گیلاس اغلب به علت دوام و جذابیتی که دارند پرطرفدار هستند. طرح دانه های پیچیده و استحکام میانه، این چوب ها را به گزینه هایی مطلوب برای مبلمان و سرویس چوبی اتاق خواب تبدیل نموده است.
  • تخته سه لا: قدرت تخته سه لا را دست کم نگیرید! برای تهیه این چوب مهندسی شده ویژگی هایی مانند استحکام و ارزان بودن با هم در نظر گرفته شده اند تا این چوب به انتخابی عالی برای تهیه سرویس خواب جهیزیه با بودجه ای مالی باشد. سطح صاف این چوب را می توان به هر رنگی درآورد. در نتیجه، تخته سه لا یکی از برترین گزینه ها برای طراحی وسایل چوبی متنوع مناسب اتاق خواب عروس است.
  • ام دی اف: یکی دیگر از گزینه های ارزان، ام دی اف است. این چوب اغلب به علت پرداخت صاف و سهولت کاربردی که دارد شناخته می گردد. این نوع چوب برای مبلمان یا سرویس چوبی رنگ شده با جزئیات پیچیده ایده آل است، البته، باید مراقب حساسیت ام دی اف به رطوبت باشید.

عوامل مؤثر بر انتخاب چوب وسایل اتاق خواب عروس

در نهایت، چوب مناسب برای اتاق خواب عروس را سلیقه، بودجه و سبک دل خواه شما معین می نماید. آیا به داشتن ظاهری دنج ساخته شده از چوب درخت کاج فکر می کنید یا براق بودن چوب درخت گردو را ترجیح می دهید؟ آیا زیبایی طبیعی چوب جامد را می پسندید یا کاربردی بودن گزینه های مهندسی شده را ترجیح می دهید؟ مبلمان اتاق خواب با چوب جامد از جذابیت زیبا و ماندگاری برخوردار است. این ویژگی چوب جامد را به انتخابی ارجح برای کسانی که در پی مبلمانی با زیبایی ماندگار هستند تبدیل می نماید.

نکات مهم برای خرید وسایل چوبی اتاق خواب عروس

برای خرید وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس قاعده معینی وجود ندارد اما بهتر است هنگام خرید این وسایل چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. این نکات عبارت اند از:

  • طرحی برای انتخاب داشته باشید. پیش از اینکه انتخاب و خرید وسایل چوبی اتاق خواب را آغاز کنید، محصولات فروشگاه های مختلف را ببینید و آنالیز کنید. برای انتخاب طرح وسایل اتاق خواب می توانید فضای مجازی و وب سایت هایی مانند پینترست را هم آنالیز کنید تا به طرح ایده آل خود برسید. با داشتن طرحی به عنوان طرح ایده آل به شما در انتخاب ساده تر یاری می نماید.
  • به ته رنگ وسایل چوبی دقت کنید. ته رنگ وسایل چوبی اتاق خواب می تواند حال و هوای آن را معین کند. برای چیدمان ساده تر اتاق خواب عروس بهتر است که ته رنگ های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید. ته رنگ های گرم رنگ های زرد، نارنجی یا قرمز دارند. ته رنگ های سرد هم مایل به خاکستری به نظر می رسند. ته رنگ های خنثی هم بیشتر بژ به نظر می رسند. ته رنگ های خنثی با رنگ های گرم یا سرد به خوبی هماهنگ می شوند.
  • یک عنصر مشترک را حفظ کنید. ساده ترین راه برای انتخاب و هماهنگ کردن سرویس خواب جهیزیه این است که این وسایل یک عنصر مشترک داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است وسایل چوبی اتاق خواب عروس سبک، شکل یا ته رنگی مشترک داشته باشند. البته، در استفاده از عناصر مشترک وسایل چوبی زیاده روی نکنید. در غیر این صورت، در نهایت، اتاق خوابی خسته نماینده خواهید داشت.
  • تخت خواب را به عنوان عنصر مشترک اتاق خواب انتخاب کنید. می توانید یک تخت خواب زیبا برای اتاق خواب عروس انتخاب کنید و تمام لوازم و وسایل این اتاق را با آن ست کنید.
  • در انتخاب وسایل چوبی زیاده روی نکنید. باور کنید یا نه، ممکن است در انتخاب وسایل چوبی هم زیاده روی گردد. مهم نیست که در طراحی اتاق خواب چقدر مهارت دارید، به هرحال، اگر همه وسایل این اتاق را از جنس چوب انتخاب کنید هم طرحی یکنواخت پیدا می نماید. برای اجتناب از چنین مسئله ای می توانید وسایل لاکی یا رنگ شده چوبی یا فلزی را هم در اتاق خواب عروس بگنجانید. انتخاب کمدهای آینه دار هم روشی هوشمندانه برای ایجاد سطوح مختلف در اتاق خواب عروس است.

کلام آخر

اتاق خواب جایی برای آرامش و کنار گذاشتن دغدغه ها و مسائل زندگی است. زوج های جوان نیز اغلب در ابتدای مسیر زندگی خود با مسائل مختلفی دست وپنجه نرم می نمایند. بنابراین، انتخاب وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس باید با دقت انجام گردد تا اتاقی آرام و آرامش بخش برای زوج جوان طراحی گردد. برای خرید سرویس خواب جهیزیه از وسایل مهم تر مانند تخت خواب آغاز کنید و سایر وسایل را بر اساس بودجه جهیزیه اولویت بندی کنید. به علاوه ، ممکن است اتاق خواب نوعروس شما برای بعضی از وسایل مانند کاناپه یا مبلمان فضای کافی نداشته باشد. در نتیجه، قبل از هر کاری فضایی که در اختیار دارید را آنالیز کنید و وسایل را بر اساس میزان این فضا تهیه کنید.

منبع: endurancebeds

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 خرداد 1403 بروزرسانی: 14 خرداد 1403 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1364

به "وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل چوبی مهم در اتاق خواب عروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید