پاپ آثار تاریخی یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)

به گزارش اردکان خبر، پاپ فرانسیس سه اثر تاریخی دو هزار و 500 ساله متعلق به معبد باستانی پارتنون که بیش از یک قرن در مجموعه های پاپی موزه های واتیکان نگهداری می شوند را به یونان پس می دهد.

پاپ آثار تاریخی یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

پارتنون که در آکروپولیس آتن واقع است، در قرن پنجم پیش از میلاد به عنوان معبدی برای پرستش آتنا بنا شد و باستان شناسان کتیبه های این معبد را به عنوان بعضی از نفیس ترین نمونه های مجسمه سازی یونان باستان می شناسند.

بر اساس اطلاعاتی که در وبسایت موزه واتیکان منتشر شده است، یکی از این آثار تاریخی مجسمه ای است که به شکل اسب ارابه آتنا ساخته شده است و در بخش غربی پارتنون نصب شده بود. دو مجسمه دیگر نیز به شکل سر یک پسر جوان و یک مرد ریش دار حجاری شده اند.

این مجموعه آثار تاریخی از قرن نوزدهم میلادی در واتیکان نگهداری شده اند. وزیر فرهنگ یونان ضمن تشکر از پاپ فرانسیس، این اقدام را تصمیمی سخاوتمندانه مطرح کرد.

این سه اثر تاریخی درحالی به یونان بازگردانده می شوند که مقام های بریتانیا و یونان همچنان بر سر مالکیت آثار تاریخی مشهور به مرمرهای پارتنون هنوز به توافق نرسیده اند. مقام های یونان بارها استرداد دائمی مجموعه مجسمه های دو هزار و 500 ساله ای را خواهان شده اند که در اوایل قرن نوزدهم میلادی به وسیله یک دیپلمات بریتانیایی از معبد پارتنون خارج شده اند. موزه بریتانیا که هم اکنون از این مجموعه مجسمه ها نگهداری می نماید، همیشه از استرداد این مجموعه آثار تاریخی امتناع نموده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1231

به "پاپ آثار تاریخی یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپ آثار تاریخی یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید