کشف راهی نو برای افزایش یادگیری مغز

به گزارش اردکان خبر، برای بهبود سلامت مغز راه های مختلفی وجود دارد؛ محققان دانشگاه کمبریج روی این موضوع تحقیق نموده اند و نتایج آن منتشر شده است. مغز در حالت استراحت فرکانسی بین 8 تا 12 هرتز در طیف موج آلفا دارد.

کشف راهی نو برای افزایش یادگیری مغز

به گزارش خبرنگاران، پروفسور زوئی کورتزی گفت: مغز هر فرد فرکانس خاص خودش را دارا است؛ اما اگر بخواهید مغز خود را به یادگیری سریع تر وادار کنید باید الگو های تصویری با فرکانس خاص را به کار بگیرید. این عمل منجر به تسریع بیشتر یادگیری در شما خواهد شد.

پروفسور کورتزی و تیمش با شبیه سازی فرکانس های سازگار با مغز، توانستند انعطاف پذیری و قدرت یادگیری مغز را به طرز چشمگیری بهبود ببخشند. به کارگیری این پالس های نوری از جمله نوعی مربع سفید چشمک زن با پس زمینه سیاه می تواند از دوران کودکی تا بزرگسالی به یادگیری بهتر یاری کند. البته در نظر داشته باشید که این فرکانس ها برای هر فرد منحصر به فرد بوده و فرکانس سازگار با مغز دو نفر یکسان نیست.

گروه محققان دانشگاه کمبریج از 80 داوطلب بین 18 تا 35 سال نوار مغز گرفتند و توانستند با شبیه سازی سناریو های مختلف، فرکانس اصلی مغز هر فرد را معین نمایند. مغز هر انسان در این فرکانس ها به بالاترین کارآیی خود می رسد. در نهایت با ایجاد مربع های چشمک زن اختصاصی 1.5 ثانیه ای، توانستند به نتایج مهمی برسند. بر همین اساس، پالس های نوری مذکور می توانند قدرت یادگیری مغز را تحت تاثیر قرار دهند. این آزمایشات 800 بار انجام شد.

توجه داشته باشید که این آزمایش برای تمام داوطلبان تاثیرگذار نبود و عملکرد یادگیری بعضی هم تراز با پیش از آغاز آزمایش بوده است. با این وجود گروهی که تحت تاثیر آزمایش قرار گرفتند توانستند یادگیری تسریع یافته خود را در فرایند های بعدی نیز حفظ نمایند. در جمع بندی می توان گفت که این آزمایش نوید بخش بهبود قدرت یادگیری در افراد کم تمرکز است و با معین فرکانس مناسب مغزی، به این امر مهم دست یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1259

به "کشف راهی نو برای افزایش یادگیری مغز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف راهی نو برای افزایش یادگیری مغز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید