کودکمان را در روز های بارانی چگونه سرگرم کنیم؟

به گزارش اردکان خبر، بهترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: در روزهای بارانی، از آنجا که بچه ها نمی توانند به بیرون از خانه بروند، پدر و مادرها باید به فکر فعالیت هایی برای سرگرم کردن آنها در خانه باشند. در این شرایط، شاید فکر کنید که انتخاب زیادی ندارید اما اشتباه نموده اید، شما با کمی خلاقیت می توانید کودکتان را در خانه سرگرم کنید. در ادامه بعضی از این فعالیت ها را که برای روزهای بارانی فرزندان مناسب است، به شما پیشنهاد می دهیم.

کودکمان را در روز های بارانی چگونه سرگرم کنیم؟

یکی از ساده ترین و در عین حال هیجان انگیزترین فعالیت هایی که می توانید در خانه انجام دهید، درست کردن حباب است. برای این کار فقط ضروری است که ظرفی را پر از آب کنید و مقداری مایع ظرف شویی در آن بریزید. سپس به یاری جسمی گرد تو خالی حباب درست کنید و به هوا بفرستید تا کودکتان از تماشا آنها به هیجان آید.

یکی از فعالیت هایی که همه بچه ها بدان علاقه دارند، خمیر بازی ست. اگر خمیر بازی در خانه ندارید، می توانید خودتان به سادگی آن را در خانه درست کنید و فرزندتان را به مدت چند ساعت سرگرم نگه دارید. برای درست کردن خمیر به 1 فنجان آرد، ¼ فنجان نمک، 2 قاشق غذاخوری کرم تارتار، 1 فنجان آب، 2 قاشق غذاخوری روغن(گیاهی) و رنگ ژلی خوراکی احتیاج دارید. پس از درست کردن خمیر، آن را به دست کودکتان بسپارید و از او بخواهید تا شخصیت های مورد علاقه اش را درست کند.

لگوها تنها وسایلی نیستند که می گردد با آنها خانه سازی کرد، فرزند شما حتی با جعبه های دستمال کاغذی هم می تواند خانه مورد علاقه خود را درست کند. برای این کار چند جعبه دستمال کاغذی خالی یا حتی هنوز باز نشده را به همراه رنگ به کودکتان بدهید و از او بخواهید که خانه رویایی اش را ترسیم کند. با این فعالیت به تقویت خلاقیت کودکتان هم یاری نموده اید.

نه تنها کودکتان طعم پیتزا را دوست دارند، بلکه از درست کردن آن هم لذت می برند. به کودکتان این آزادی را بدهید تا پیتزای مورد علاقه اش را درست کند. کاری که شما باید انجام دهید این است که مواد مورد احتیاج برای درست کردن پیتزا را در مقابل فرزندتان قرار دهید و از او بخواهید که پیتزای مخصوص خودش را درست کند. آنوقت می بینید که اشتهای او برای آماده شدن پیتزا و خوردن آن چقدر زیاد خواهد بود.

پس از اتمام باران، شما می توانید به همراه کودکتان شال و کلاه کنید و به بیرون از خانه بروید. بهتر است خیلی وسواس به خرج ندهید و نگران کثیف شدن لباس های کودکتان نباشید. چکمه ای به پای کودکتان کنید و آن را آزاد بگذارید تا در آب های جمع شده از باران، کمی بالا و پایین بپرد و خوش بگذارند. کودک شما باید بتواند با طبیعت اطرافش ارتباط برقرار کند.

اگر می خواهید کودکتان کمی فعالیت فیزیکی داشته باشد، با او بادکنک بازی کنید. یک بادکنک را باد کنید و آن را به این طرف و آن طرف بیاندازید و از کودک تان بخواهید که مانع از افتادن او روی زمین گردد. در این حالت، کودک شما نه تنها سرگرم خواهد شد بلکه فعالیت بدنی هم خواهد داشت.

حتما لازم نیست که برای رنگ کردن تخم مرغ تا عید صبر کنید. شما می توانید برای سرگرم کردن کودک تان این فعالیت را هر زمانی انجام دهید. چند عدد تخم مرغ را بپزید و آن را به یاری رنگ های خوراکی، یا اگر ندارید با رنگ های نقاشی، رنگ کنید. مطمئنا کودک شما برای خوردن تخم مرغی که خود رنگ نموده است، هیجان بیشتری نشان خواهد داد.

شما می توانید به یاری لوبیا یا هر نوع حبوباتی که در دسترس دارید، حروف الفبا یا حتی شمارش اعداد را با فرزندتان تمرین کنید. برای این منظور یک کاسه بردارید و آن را پر از لوبیا کنید. سپس از کودکتان بخواهید که از طریق آنها حروف مختلف یا اعداد را طراحی کند.

بچه ها از تماشای عکس ها لذت می برند. از این رو می توانید آلبوم های قدیمی تان را باز و خاطرات تان را با او مرور کنید. شما حتی می توانید به یاری عکس ها، برای فرزندتان داستان سرایی کنید تا حوصله اش با تماشا عکس ها سر نرود.

اگر شما چند کودک در خانه دارید، می توانید با ساخت یک روزنامه دیواری آنها را سرگرم کنید. هر چه تعداد بچه ها بیشتر باشد، هیجان بیشتری خواهد داشت زیر می توانید مسئولیت ها را میان آنها تقسیم کنید. با این کار نه تنها آنها سرگرم خواهند شد بلکه نحوه همکاری با یکدیگر را هم یاد خواهند گرفت. از یکی از آنها بخواهید وظیفه نقاشی کاغذ دیواری را به عهده بگیرد، به دیگری پیشنهاد دهید که با یکی از اعضای خانه مصاحبه کند و خلاصه وظایف را با توجه به علاقمندی های بچه ها میان شان تقسیم کنیم. وسایل مورد احتیاج برای درست کردن این کاردستی مقوا، مداد رنگی، اتوماتیک و چسب است.

اگر فرزند شما دختر است، از این رو که دخترها به پوشیدن لباس های مختلف علاقمندند، می توانید یک فشن شو در خانه به راه بیاندازید. برای این کار ست های مختلف لباس را تن فرزندتان کنید و موهای او را به مدل های مختلف زینت دهید و در نهایت از او عکس بگیرید تا خاطره زیبای یک روز بارانی در خاطرتان تا همواره ثبت گردد.

منبع: زندگی روز
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 848

به "کودکمان را در روز های بارانی چگونه سرگرم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودکمان را در روز های بارانی چگونه سرگرم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید