اعلام جزئیات بسته حمایتی پرستاران

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران، عباس عابدی، معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: مجموعا حدود 200 هزار نفر همکار پرستار در مجموعه کشور داریم که حدود 142 هزار نفر زیر مجموعه وزارت بهداشت هستند و 60 هزار نفر در سایر بخش ها ارائه خدمت می کنند.

اعلام جزئیات بسته حمایتی پرستاران

وی درباره جزئیات بسته حمایتی از پرستاران، بیان کرد: بخشی از بسته فوق العاده خاص است که مشمول همه خواهد شد. بحث مالیات هم به همین ترتیب خواهد بود. قانون ایثارگری مربوط به همکارانی خواهد بود که زمان مشخصی در دوره پاندمی در بخش های مرتبط با کرونا ارائه خدمت دادند و عموما قابل تسری به مابقی هم خواهد بود.

او ادامه داد: بخش قابل توجهی از 140 هزار همکار پرستار زیرمجموعه وزارت بهداشت رسمی هستند و ضوابط استخدامی آن ها مشخص است. همکارانی که در دوره طرح نیروی انسانی هستند، همکاران شرکتی و سایر عضویت های غیررسمی هم مشمول تبدیل شرایط خواهند شد. تبدیل شرایط به دو روش ممکن است که یکی از روش ها برگزاری آزمون استخدامی است که درخواست ما این است که به شکل اختصاصی برگزار شود. گزینه دوم که بیشتر مدنظر ما است این است که بتوانیم همه پرستاران که در دوره کرونا رابطه غیررسمی با وزارت بهداشت داشتند را جذب کنیم. اگر همه همکاران را هم جذب کنیم بازهم با استانداردهای جهانی و حتی شاخص های مصوب کشور خودمان فاصله داریم.

عابدی تاکید کرد: مهمترین موضوع در این بسته استخدام و تبدیل شرایط همکاران ما است. هم اکنون چهار یا پنج مدل یا رابطه استخدامی داریم. کارکنان رسمی نظام سلامت، همکاران قراردادی، همکاران شرکتی، پیمانی و همکاران جوان طرحی که در این دوره به ما اضافه شدند.

وی اضافه کرد: مسئله دوم جاری کردن فوق العاده خاص است که از قبل در قانون پیش بینی شده است و برخی دستگاه های اجرایی این موضوع را برای کارکنان خود پیاده کردند، متاسفانه این بخش علی رغم اینکه مکاتبات زیادی اجرا شده است هنوز برقرار نشده است و در این بسته یکی از محورهای اساسی است.

او ادامه داد: معافیت مالیاتی از دیگر موارد مهم این بسته حمایتی است. علی رغم اینکه مقداری مزایای همکاران زیاد شده است اما چون به شکل پلکانی مالیات تعلق می گیرد ممکن است این تغییرات چندان چشمگیر نباشد.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 956

به "اعلام جزئیات بسته حمایتی پرستاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات بسته حمایتی پرستاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید