امتیاز تازه وزارت بهداشت به برترین های المپیاد علمی

به گزارش اردکان خبر، تهران (پانا) - دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند به شرطی که دارای معدل بالای 16 باشند، به صورت مستقیم در مقطع دکتری حرفه ای دوره دستیاری ادامه تحصیل دهند.

امتیاز تازه وزارت بهداشت به برترین های المپیاد علمی

سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در 6 حیطه استدلال بالینی، آموزش پزشکی، کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم، مدیریت نظام سلامت، تفکر علمی در علوم پایه و مطالعات میان رشته ای علوم انسانی و سلامت برگزار گشت.

برخلاف ادوار گذشته، سال گذشته به دلیل شرایط حاد کرونا فقط مرحله گروهی در حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم و مطالعات میان رشته ای علوم انسانی و سلامت به صورت حضوری در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گشت و چهار رشته دیگر به صورت کاملا مجازی برگزار گشت.

امسال با تسریع فرایند واکسیناسیون و بهبود شرایط کشور به لحاظ شیوع کرونا و همچنین افزایش امکانات، سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به صورت حضوری برگزار گشت.

مهمترین جایزه این المپیاد، امکان ادامه تحصیل دانشجویان دکترای حرفه ای دارنده مدال طلا و نقره انفرادی و گروهی المپیاد در آزمون رزیدنتی قبل از گذراندن طرح به شرطی که دارای معدل بالای 16 باشند، به صورت مستقیم است و سایر دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد شرکت کننده در این المپیاد نیز می توانند از تسهیلات ادامه تحصیل بهره مند شوند.

همچنین امکان تحصیل همزمان در ارشد رشته آموزش پزشکی فراهم است. تمام دانشجویانی که مدال های طلا، نقره و برنز حیطه آموزش پزشکی و طلای سایر حیطه ها را اعم از انفرادی و گروهی دریافت کنند می توانند از این امکان استفاده کنند که امتیاز بسیار بالایی هست.

امسال تغییر دیگری نیز در فرایند اجرایی این المپیاد ایجاد شده و برای اولین بار آزمون های مختلف 6 حیطه المپیاد به صورت الکترونیک برگزار گشت. این آزمون ها شامل ویژگی های کلیدی (KF) جورکردنی گسترده (Em)، همخوانی با شرح نامه (SC) پازل، حل مشکل بالینی (CRP) هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 939

به "امتیاز تازه وزارت بهداشت به برترین های المپیاد علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتیاز تازه وزارت بهداشت به برترین های المپیاد علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید