تعجب وزیر پیشین نفت از اظهارت زنگنه در خصوص پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرنگاران

به گزارش اردکان خبر، وزیر پیشین نفت گفت: تعجب آور است که وزیر نفت پالایشگاه ستاره خلیج فارس را کاری بی فایده خطاب می نماید چون با ساخت این پالایشگاه واردات بنزین را به صادرات بنزین تبدیل کردیم.

تعجب وزیر پیشین نفت از اظهارت زنگنه در خصوص پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرنگاران

به گزارش خبرنگاران، رستم قاسمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: فرهنگ و آسیب های اجتماعی مسائل مهمی هستند اما منشأ بسیاری از چالش های فرهنگی و اجتماعی، اقتصاد است.

وی افزود: طبق نظرسنجی ها بیش از 87 درصد از مردم منشأ مسائل خود را مسائل مالی می دانند و امروز مسئله اقتصاد در اولویت اول کشور واقع شده است و معضلات مالی کشور تنها با نگاه انقلابی و جهادی قابل حل است.

وزیر پیشین نفت ادامه داد: پارس جنوبی بزرگترین پالایشگاه ایران و پایتخت بزرگ انرژی در منطقه است که به همت جوانان ایرانی ساخته و تکمیل شده است.

در تغییر سبد سوخت مصرفی کشور 2500 صندلی در کشور احداث شد

قاسمی با اشاره به شروع تحریم های نفتی در دولت دهم توضیح داد: دشمنان با تحریم های نفتی شدید به دنبال بحران سازی های جدی برای مردم بودند، در این راستا تغییر سبد مصرف سوخت از بنزین به گاز در دستور کار نهاده شد که بیش از 2 هزار و پانصد صندلی سوخت در کشور احداث شد و طرح توسعه کیفی و کمی پالایشگاه های نفت در کشور اجرا شد که نمونه آن پالایشگاه شازند بود که فراوری آن به بیش از 15 میلیون لیتر رسید.

وی گفت: طرح برداشت از میدان مشترک پارس جنوبی از دیگر طرح هایی بود که در دستور کار دولت دهم نهاده شد و همه شرکت های خارجی از پارس جنوبی رفتند و علیرغم اینکه در آن موقع عده ای آن را غیردمکراتیک می دانستند اما فعالیت 17 فاز پارس جنوبی به طور همزمان انجام شد و شرکت های ایرانی جایگزین خارجی شدند و کار پیشرفت قابل توجهی داشت.

وزیر پیشین نفت گفت: مسئولیتهای بنده بیشتر در حوزه اقتصاد، سازندگی، مهندسی و صنعتی بوده است و افتخار می کنم که سپاهی هستم.

قاسمی افزود: در سال 92 وقتی وزارت نفت را تحویل دادم 20 دستگاه حفاری تنها در پارس جنوبی فعالیت می کرد و دکل های نفتی که در رسانه ها گفته می گردد ناپدید شدند متعلق به وزارت نفت نبودند چراکه بر اساس قانون وزارت نفت نمی تواند دکل نفتی خریداری کند و تنها شرکت های زیرمجموعه را حمایت می نماید. دکل های نفتی گم شده متعلق به بنیاد تعاون ناجا و صندوق بازنشستگی صنعت نفت بود که به دلیل بدهکاری با مسائلی رو به رو شدند و هنوز هم پرونده آن در دادگاه لندن مفتوح است.

پرونده بابک زنجانی اگر سیاسی نمی شد قطعاً پول های ایران برمی گشت

وی در خصوص پرونده بابک زنجانی گفت: در این پرونده هیچیک از کارمند وزارت نفت دخالتی نداشتند و پرونده بابک زنجانی اگر سیاسی نمی شد قطعاً پول های ایران برمی گشت اما متأسفانه اقتصاد کشور سیاست زده و جناحی شده است.

صحبتهای زنگنه در خصوص پالایشگاه ستاره خلیج فارس تعجب آور است

وزیر پیشین نفت تاکید نمود: تعجب آور است که آقای مهندس زنگنه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را کاری بی فایده خطاب کردند چرا که این پالایشگاه اولین پالایشگاه میعانات گازی در کشور است و این گونه پالایشگاه ها در منطقه بسیار محدود هستند و با ساخت این پالایشگاه واردات بنزین را به صادرات بنزین تبدیل کردیم.

قاسمی ادامه داد: رانتی و سیاسی بودن اقتصاد معضل بزرگی است و باید سازوکار اقتصاد کشور تغییر کند. در کشور نیازمند پوست اندازی هستیم و این باید در دولت جوان انقلابی محقق گردد، دولتی که بانشاط، کارآمد و مسئولیت پذیر است.

وی تاکید نمود: گره زدن مسائل کشور به برجام کار درستی نیست و تجربه نشان داده با استفاده از سرمایه بزرگ انسانی کشور می توان در همه ابعاد شکوفایی را رقم بزنیم و لازمه آن نگاه انقلابی و جهادی و به کارگیری توانمندی ها و اراده ها است.

کاندیدای پوششی حزب و گروه خاصی نخواهم شد

وزیر پیشین نفت پیرامون حضورش در انتخابات گفت: اگر تصمیم به حضور در انتخابات داشته باشم قطعاً با قوت می آیم و کاندیدای پوششی حزب و گروه و فرد خاصی نخواهم شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 588

به "تعجب وزیر پیشین نفت از اظهارت زنگنه در خصوص پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعجب وزیر پیشین نفت از اظهارت زنگنه در خصوص پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید