جمع آوری دوچرخه های اشتراکی در شیراز

به گزارش اردکان خبر، یک عضو شورای شهر شیراز درباره دلیل توقف دوچرخه های اشتراکی در این شهر می گوید که در وهله اول دلیل این بود که استقبالی از آن ها نشده بود و در وهله بعدی هم این دلیل مطرح بود که بیدود هم یک پولی از مردم می گرفت و هم یک پول چند برابری را از شهرداری می خواست. به جای آن هم می توانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم و هم می توانیم تسهیلاتی را در بانک شهر در نظر گیریم تا علاقه مندان دوچرخه های برقی تهیه کنند.

جمع آوری دوچرخه های اشتراکی در شیراز

چند روزی است که خبر از محدودیت هایی در شیراز به گوش می رسد. از تعطیل کردن برخی از کافه ها و مکان های فرهنگی شهر گرفته تا توقف فعالیت دوچرخه های اشتراکی بیدود. در حالی که براساس پژوهش کارشناسان بین المللی در سال 99 ، شهر شیراز مناسب ترین شهر کشور برای دوچرخه های اشتراکی عنوان و در همین سال شیراز به عنوان شهر ملی دوچرخه انتخاب شد، محمدرضا هاجری در گفت و گو با انتخاب در خصوص علت جمع آوری دوچرخه های بیدود در سطح شهر شیراز، مطرح نمود: در وهله اول علت عدم استقبال بود. در وهله بعدی هم با توجه به اخبار و اطلاعاتی که از تهران گرفتیم، با این امر روبرو شدیم که بیدود هم یک پولی از مردم می گرفت و هم یک پول چند برابری را از شهرداری می خواست. بنابراین احساس کردیم که اگر حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم، مردم خیلی بیشتر استفاده می کنند. یا اینکه تسهیلاتی را در نظر بگیریم که مردم خودشان بتوانند دوچرخه های برقی و امثالهم را تهیه و استفاده کنند.

این عضو شورای شهر شیراز ضمن بیان اینکه دوچرخه های بیدود در راستای منافع مردم نبود و در غیر اینصورت ما صد در صد به آن کمک می کردیم، گفت: در تهران هم بررسی کردیم و در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که بگوییم بیدود اگر می خواهد به عنوان یک شرکت خصوصی فعالیت کند، مسئله ای نیست ولی اینکه هم شهرداری هزینه هایش را متقبل شود و جایگاه های ویژه را در اختیارش قرار دهد و بعد هم بخواهد از مردم پول بگیرد، نمی شود. ما دنبال این هستیم که گره از کار مردم باز کنیم نه اینکه مسئله ای به مسائل شان اضافه کنیم.

هاجری در خصوص نارضایتی هایی که در فضای مجازی نسبت به جمع آوری دوچرخه های اشتراکی شده است، اظهار کرد: فضای مجازی چندان تعیین کننده نیست، آنچه ما مشاهده کردیم این بود که استقبالی از این دوچرخه ها نشد. اگر منافع و مصلحت مردم مطرح است، می توانیم تسهیلاتی در نظر بگیریم که علاقه مندان دوچرخه های برقی تهیه کنند، به این صورت که اقساطی، از طریق بانک شهر تسیهلاتی در اختیارشان گذاشته شود. به هر حال بانک شهر سهامدار شهرداری کلان شهرهاست و می تواند این کار را انجام دهد. یعنی اگر شخصی برای این کار به شورا مراجعه کند، ما صفر تا صد در خدمتش هستیم. کما اینکه این دوچرخه ها دیگر متعلق به خودشان است، هر جا و هر شکلی که دل شان خواست، می توانند استفاده کنند و برقی هم هستند و در خانه آن را به برق می زنند و شارژ می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1152

به "جمع آوری دوچرخه های اشتراکی در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری دوچرخه های اشتراکی در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید