رایزنی جلالی بارودنکو درخصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز

به گزارش اردکان خبر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با آندری رودنکو معاون وزیر امور خارجه روسیه در امور آسیای مرکزی و قفقاز ملاقات و رایزنی کرد.

رایزنی جلالی بارودنکو درخصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار طرفین در مورد روابط دوجانبه، اوضاع افغانستان، پاندمی کرونا، تحولات منطقه آسیای مرکزی و قفقاز از جمله بلاروس، گرجستان و قره باغ و نیز همکاری های دو کشور در سازمان ها و مجامع بین المللی در راستای مقابله با اقدامات یکجانبه و غیرقانونی آمریکا گفتگو کردند.

آنها همچنین بر ضرورت رایزنی و تعامل بین دو کشور در مورد مسائل آسیای مرکزی و قفقاز و لزوم همکاری ایران و فدراسیون روسیه در زمینه مقابله با تهدیدات موجود برای این حوزه از جمله خطر گسترش تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه، تاکید نمودند.

کاظم جلالی در این دیدار با اشاره به اینکه تهران و مسکو در بیشتر موضوعات منطقه ای و بین المللی دارای دیدگاه و مواضع مشترک و یا نزدیک به هم هستند، بر لزوم تعامل و همکاری بین دو کشور به ویژه در زمینه مقابله با تهدیدات ناشی از اقدامات غیرقانونی و مخرب آمریکا در حوزه آسیای مرکزی و قفقاز تاکید نمود.

معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز با بیان اینکه روسیه برای روابط مشارکتی خود با ایران ارزش زیادی قائل می باشد، ابراز کرد که روابط دو کشور در راستای توافقات روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حال توسعه و گسترش است.

در سرانجام این دیدار طرفین تمایل خود را نسبت به تداوم تماس ها و دیدارهای خود در مورد مسائل منطقه ابراز داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 271

به "رایزنی جلالی بارودنکو درخصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی جلالی بارودنکو درخصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید