واکنش سناتور روس به سخنان اردوغان درباره ارسال سلاح به ارمنستان

به گزارش اردکان خبر، رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه با رد ادعای رئیس جمهوری ترکیه درباره تأمین تسلیحاتی ارمنستان توسط روسیه، آمریکا و فرانسه، گفت: روسای مشترک گروه مینسک از هیچیک از طرفین مناقشه قره باغ حمایت نمی نمایند.

واکنش سناتور روس به سخنان اردوغان درباره ارسال سلاح به ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه اظهار داشت که ادعای بی اساس رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر اینکه روسیه، ایالات متحده و فرانسه در حال تأمین تسلیحاتی ارمنستان هستند، کمکی به حل و فصل درگیری ها در منطقه قره باغ کوهستانی نمی کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این مقام بلندپایه دوما تأکید کرد: متأسفانه، چنین اظهاراتی به حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه و تنش زدایی اوضاع در منطقه درگیری ها کمکی نمی کند. روسیه و سایر روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، فرانسه و آمریکا از هیچ یک از طرفین این مناقشه حمایت نمی نمایند و کوشش آنها فقط در جهت انتها دادن به خونریزی ها در منطقه است و از حل و فصل سیاسی اوضاع حمایت می نمایند.

رئیس کمیته بین الملل دومای روسیه یادآور شد که پیش از این رهبران هر سه کشور بیانیه مشترکی با درخواست برقرای فوری آتش بس منتشر کردند، بعد از آن مذاکرات وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان [زهراب منتساکانانیان و جیحون بایراموف] با میانجی گری سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو انجام شد که طی آن توافق مربوط به آتش بس حاصل شد که باید برای اجرای آن کوشش کرد.

اسلوتسکی تأکید کرد که در حال حاضر همه طرف های تأثیر گذار بر اوضاع منطقه باید به جستجوی راه های سیاسی و دیپلماتیک برای حل مناقشه قره باغ ادامه دهند، نه آنکه به سمت سخنان تند و جنگ افروزانه و اتهامات متقابل روی آورند.

اردوغان روز گذشته، روسیه، آمریکا و فرانسه را به حمایت همه جانبه از ارمنستان، از جمله به وسیله ارسال سلاح به این کشور، متهم کرد.

پیش از این، والنتینا ماتوینکو رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه در جریان گفت وگوهای تلفنی با روسای مجلس های جمهوری آذربایجان و ارمنستان، طرفین را به رعایت دقیق توافق نامه آتش بس امضاء شده در مسکو در منطقه درگیری قره باغ دعوت کرد و انتها دادن فوری درگیری های نظامی و برگرداندن فرایند حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی به یک کانال مسالمت آمیز و سیاسی-دیپلماتیک با میانجیگری فعال روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا را ضروری دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 303

به "واکنش سناتور روس به سخنان اردوغان درباره ارسال سلاح به ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سناتور روس به سخنان اردوغان درباره ارسال سلاح به ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید