مایکروسافت به زودی به پشتیبانی از ویندوز 8.1 انتها می دهد

به گزارش اردکان خبر، مایکروسافت به زودی به پشتیبانی از ویندوز 8.1 پایان خواهد داد. این اولین یادآوری پایان قریب الوقوع چرخه عمر یک سیستم عامل است. این اعلان ها مشابه اعلان هایی هستند که مایکروسافت در گذشته برای اطلاع رسانی به کاربران ویندوز 7 قبل از توقف پشتیبانی از سیستم عامل استفاده کرده است.

مایکروسافت به زودی به پشتیبانی از ویندوز 8.1 انتها می دهد

به گزارش خبرنگاران، این غول نرم افزاری، به پشتیبانی از ویندوز 8 در سال 2016 انتها داد و نسخه اصلاح شده آن، یعنی ویندوز 8.1 نیز در ژانویه 2023 پشتیبانی خود را از دست می دهد. کاربران این سیستم عامل پس از این تاریخ، یا باید ویندوز خود را ارتقا دهند و یا با مسئولیت خودشان با همان سیستم عامل قدیمی کار کنند.

پس از انتشار ویندوز 8، که عمدتاً کاربران دستگاه های دارای صفحه نمایش لمسی را هدف قرار می داد، این شرکت مجبور به انتشار یک بروزرسانی برای بازگرداندن ویژگی هایی مانند دکمه Start شد. در سال 2015، مایکروسافت بالاخره ویندوز 10 را منتشر کرد. این شرکت در 12 ژانویه 2016 به پشتیبانی از ویندوز 8 نیز انتها داد شد و هیچ به روزرسانی های امنیتی را برای این سیستم عامل ارائه نداد. اکنون اگر از مایکروسافت 365 بر روی رایانه ای با ویندوز 8 استفاده می کنید و بروزرسانی اتوماتیک را فعال کرده اید، به روزرسانی های برنامه های آفیس از جمله ویژگی ها و امنیت را دریافت نخواهید کرد.

به گفته مایکروسافت، اکثریت قریب به اتفاق دستگاه های ویندوز 8 و ویندوز 8.1 از ویندوز 11 پشتیبانی نمی کنند به کاربران آن ها توصیه می شود که ویندوز 10 را به عنوان جایگزین خریداری کنند. مایکروسافت در تاریخ 14 اکتبر 2025 به پشتیبانی از ویندوز 10 انتها می دهد. البته ویندوز 8.1 پس از تاریخ 10 ژانویه 2023 از کار نخواهد افتاد. اما بدون به روز رسانی نرم افزاری از سوی مایکروسافت، به کار خود ادامه می دهد و در برابر حملات خارجی بسیار آسیب پذیر خواهد شد. پس از تاریخ 10 ژانویه 2023 در صورتی که مایکروسافت 365 را اجرا کنید، دیگر به روزرسانی های برنامه های آفیس را دریافت نخواهید کرد. به گفته مایکروسافت این بروزرسانی ها شامل ویژگی ها، امنیت و سایر بروزرسانی های خاص خواهد بود.

منبع: 91mobiles

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1151

به "مایکروسافت به زودی به پشتیبانی از ویندوز 8.1 انتها می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت به زودی به پشتیبانی از ویندوز 8.1 انتها می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید