نماینده مجلس: دفاعیات شرکت ایران خودرو ناامید کننده بود

به گزارش اردکان خبر، عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: رانت دولتی که ایران خودرو دریافت می نماید، سبب شده که هیچ گونه تغییری در کیفیت و خدمات پس از فروش این شرکت داده نشود.

نماینده مجلس: دفاعیات شرکت ایران خودرو ناامید کننده بود

به گزارش ایسنا، اصغر سلیمی درباره بی کیفیت بودن خودرو های داخلی و مسائل ایمنی این خودروها، اظهار کرد: تا زمانی که دولت شریک اصلی شرکت خودروسازی ایران خودرو است، به هر ترتیبی سعی می نماید این شرکت را حفظ کند. در حالی که مجلس دهم مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه شرکت های ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی واگذار شوند، اما در دولت قبل و دولت فعلی این مصوبه اجرا نشد.

وی اضافه کرد: رانت دولتی که ایران خودرو دریافت می نماید، سبب شده که هیچ گونه تغییری در کیفیت و خدمات پس از فروش این شرکت داده نگردد که در حادثه اخیر این موضوع به خوبی اثبات شد. خودرو های زیادی در جاده بهبهان به یکدیگر برخورد کردند، اما ایربگ هیچ یک از این خودرو ها عمل نکرده بود و بیانیه و دفاع شرکت ایران خودرو در این رابطه غیرکارشناسی و نا امید نماینده بود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: با توجه به اینکه دولت شریک اصلی ایران خودرو و سایپا است، اقدام مؤثری در این باره انجام نمی دهد و مجلس باید از وزیر صنعت و معدن سؤال کند تا دلایل خود را بیان نمایند و در صورتی که پاسخ وزیر قانع نماینده نبود، مجلس باید طبق قانون از اختیارات خود استفاده کند.

سلیمی با بیان اینکه ایربک برای نجات جان راننده و سرنشینان در خودرو تعبیه می گردد، توضیح داد: دفاعیات ایران خودرو از باز نشدن ایربک ها خجالت آور بود. شرکت استدلال می کرد که، چون برخورد ها از پشت بوده ایربک ها عمل نکرده که این استدلال به کل اشتباه است و همان طور که در تصاویر دیدیم، عقب و جلوی خودرو ها آسیب جدی دیده بود و دفاعیات این شرکت تنها بهانه آوردن و توجیه اشتباه بود.

وی اضافه کرد: اگر شرایط خودروسازی به همین شکل جلو رود، به هیچ جایی نمی رسیم. در دنیا هر شرکت خودروسازی چند برند فراوری می نماید، اما در ایران به این شکل نیست و تنها حجم فراوری را بالا می بریم که این عمل تا زمانی که خودرو ها کیفیت نداشته باشند و امنیت جانی مردم را تأمین ننمایند، هیچ سودی برای کشور ندارد. اگر استدلال می نمایند که دو شرکت خودروسازی ایرانی ضرردِه هستند، چرا آنان را به بخش خصوصی واگذار نمی نمایند و فقط امکانات و پول به این دو شرکت خودروسازی اختصاص می دهند. تا زمانی که ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی واگذار نشوند، مسائل فعلی پابرجا می ماند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، گفت: گزینه های مردم برای انتخاب خودرو اندک است و با این شرایط خودروسازی ایران به موفقیت نمی رسد. خودرو های داخلی در حالی که بی کیفیت هستند قیمت بالایی هم دارند و این با منطق سازگاری ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1026

به "نماینده مجلس: دفاعیات شرکت ایران خودرو ناامید کننده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: دفاعیات شرکت ایران خودرو ناامید کننده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید