پخش آیین پایانی نخستین مهرواره سرود کانون پرورشی از شبکه امید

به گزارش اردکان خبر، آیین پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از شبکه امید پخش می گردد.

پخش آیین پایانی نخستین مهرواره سرود کانون پرورشی از شبکه امید

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، آیین پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در شب عید سعید غدیر خم از شبکه امید سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می گردد.

مرحله نهایی و کشوری این مهرواره قرار بود با حضور 8 گروه سرود، نمایش و 2 گروه نماهنگ روزهای 14 تا 16 اسفند 1398 در گیلان برگزار گردد که به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد اما مسئولان کانون قصد دارند در آیینی از 10 گروه منتخب این رویداد هنری قدردانی نمایند و بعضی از این آثار را به تماشای مخاطبان شبکه امید بگذارند.

این گروه ها از بین 325 گروه سرود اعضا و مربیان مراکز کانون استان های مختلف کشور و در خلال برگزاری مهرواره های سرود استانی آفرینش در حالی انتخاب شدند که 6 هزار نفر در مجموع در این رویداد شرکت نموده بودند.

پیشتر محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان درباره برگزاری این مهرواره شرح داده بود: اساس فعالیت انجمن سرود و همچنین مهرواره سرود، تلفیق هنرهای نمایش و سرود است به گونه ای که این 2 هنر در کنار همدیگر بتوانند بخشی از محتوای ترانه و سرود را برای مخاطب تصویرسازی نمایند و از این جهت به عنوان یک سبک هنری برای نوجوانان موثر و جذاب باشد.

به گفته محمدرضا زمردیان، نخستین مهرواره سرود آفرینش با عنوان نغمه های روشن فردا و با شعار آینده ساختنی است در 2 بخش سرود نمایش و نماهنگ و در 2 مرحله استانی و کشوری ویژه نوجوانان دختر و پسر 6 تا 18 ساله عضو مراکز فرهنگی هنری کانون و همچنین گروه های ترکیبی (عضو و مربی) سراسر کشور برگزار گردید.

در این میان کمیته داوری مهرواره متشکل از بهرام دهقانیار، محمود منتظم و عباس محمدی، آثار منتخب استان ها شامل 89 سرود نمایش و 17 نماهنگ را مورد آنالیز قرار دادند و در نهایت 8 گروه سرود نمایش و دو نماهنگ را برای حضور در مرحله کشوری این رویداد غیررقابتی معرفی کردند.

در بخش سرود نمایش، بازی های محلی از کرمان، رنگین کمان مهربانی از فارس، دنیای قشنگ از یزد، فردا را می سازیم از زنجان، اشبال کارون از خوزستان، خلیج فارس از هرمزگان، شهر شقایق از گلستان و دنیای پنهان از گیلان و همچنین دو نماهنگ گیلان زای از گیلان و گردوبازی از کرمان برای حضور در مرحله کشوری انتخاب شده بودند.

هم اکنون مسئولان برگزاری این مهرواره با همکاری شبکه امید سیمای جمهوری اسلامی تصمیم گرفتند آیینی برای قدردانی از گروه های منتخب این رویداد در رسانه ملی برگزار نمایند.

این آیین ساعت 22:30 روز 17 مرداد 1399 و در شب عید غدیر خم با حضور مسئولان کانون و برگزارنمایندگان مهرواره، گروه داوران و نمایندگان گروه های منتخب و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار و از شبکه امید به صورت زنده پخش خواهد شد.

همچنین فیلم سرودهای گروه های منتخب نیز در خلال همین برنامه برای مخاطبان این شبکه پخش می گردد و مخاطبان این برنامه می توانند بعضی از این آثار را از قاب شبکه امید تماشا نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 199

به "پخش آیین پایانی نخستین مهرواره سرود کانون پرورشی از شبکه امید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش آیین پایانی نخستین مهرواره سرود کانون پرورشی از شبکه امید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید