آغاز فعالیت ورزش های کم برخورد از اول خرداد، ممنوعیت برخی رشته ها

به گزارش اردکان خبر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر با مطلوب خواندن شرایط کشور به لحاظ مقابله با شیوع ویروس کرونا و موفقیت های مدافعان عرصه سلامت، گفت: با توجه به بررسی های کارشناسانه کمیته های زیر مجموعه ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزاری پلکانی و مرحله به مرحله فعالیت های ورزشی در دستور کار قرار گرفت.

آغاز فعالیت ورزش های کم برخورد از اول خرداد، ممنوعیت برخی رشته ها

وی اضافه نمود: در مرحله نخست که دو هفته قبل اعلام شد، مجوز فعالیت 30 رشته ورزشی انفرادی در شهرهای سفید از ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اخذ شد تا باشگاه ها و مجموعه های ورزشی که در این رشته ها فعال هستند بتوانند برنامه های خود را پیگیری کنند.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: در مرحله جدید با توجه به شرایط خوبی که در بسیاری از نقاط کشور از حیث شیوع بیماری کرونا به وجود آمده ، مجوز فعالیت رشته های ورزشی مثل فوتبال ، والیبال، هندبال و ... را از ابتدای خردادماه گرفتیم.

وی در این باره گفت: چنانچه شرایط مبارزه با این بیماری فرایند کاهش را طی کند رشته های ورزشی کم برخورد می توانند از 22 خرداد مسابقات خود را با توجه به برنامه ریزی فدراسیون های ذیربط برگزار کنند.

مسعود سلطانی فر در ادامه این نکته را مورد توجه قرار داد که با توجه به اهمیت سلامتی مردم و چگونگی شرایط شهرها به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا در فاصله چند روز مانده به 22 خرداد، شرایط موجود رصد و گزارش نهایی به ستاد ملی ارائه تا بررسی نهایی صورت بگیرد.

وی اضافه نمود: چنانچه فرایند شیوع ابتلا به بیماری رو به کاهش باشد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مسابقات بدون تماشاگر تحت نظر دقیق فدراسیون پزشکی، ورزشی انجام خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص رشته هایی مثل کشتی، جودو، بوکس، تکواندو، ووشو و کاراته گفت: با توجه به اینکه در این رشته ها میزان برخورد بسیار بالا است، فعلا تصمیمی در خصوص فعالیت این رشته ها گرفته نشده است.

وی ادامه داد: چنانچه با شرایط ویژه ای در خصوص شیوع این بیماری روبرو شویم تصمیمات جدیدی در خصوص نحوه فعالیت رشته های ورزشی و باشگاه ها گرفته خواهد شد.

سلطانی فر در پایان صحبت هایش در خصوص آغاز به کار سایر اماکن ورزشی و باشگاه های ورزشی نیز توضیح داد: در این ارتباط کمیته مشترک وزارت خانه های ورزش و جوانان و بهداشت و درمان بررسی های کارشناسی خود را پیگیری کرده و طی چند روز آینده نتایج تصمیات اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 72

به "آغاز فعالیت ورزش های کم برخورد از اول خرداد، ممنوعیت برخی رشته ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فعالیت ورزش های کم برخورد از اول خرداد، ممنوعیت برخی رشته ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید