الگوریتم نو هوش مصنوعی اختلال خواب را درمان می کند

به گزارش اردکان خبر، یک مطالعه تازه الگوریتم هوش مصنوعی را ایجاد کرده که به پزشکان کمک می کند تا در مورد اختلالات خواب در آینده اطلاعات بیشتری کسب و به درمان مسائل خواب کمک کنند.

الگوریتم نو هوش مصنوعی اختلال خواب را درمان می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از تک تایمز، یک مطالعه موفقیت آمیز تازه الگوریتم هوش مصنوعی را ایجاد کرده که به پزشکان و محققان سراسر جهان کمک می کند تا در مورد اختلالات خواب در آینده اطلاعات بیشتری کسب کنند و به درمان مسائل خواب، آپنه خواب و نارکولپسی کمک کنند.

در این بررسی، محققان دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه کپنهاگ با مرکز پزشکی خواب دانمارک در بیمارستان Rigshospitalet دانمارک برای ایجاد یک الگوریتم هوش مصنوعی همکاری کرده اند که می تواند تشخیص ها، درمان ها و درک کلی ما از اختلالات خواب را بهبود بخشد.

دشواری خواب، آپنه خواب و حمله خواب از جمله طیف وسیعی از اختلالات خواب است که هزاران دانمارکی از آن رنج می برند. علاوه بر این، تخمین زده می شود 200 هزار دانمارکی دچار این اختلال ها هستند.

ماتیاس پرسلوف، دکترای گروه علوم کامپیوتر و نویسنده اصلی این تحقیق که اخیراً منتشر شده است، گفت: الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی فوق العاده دقیق است. ما آزمایشات مختلفی را انجام دادیم که عملکرد آن با بهترین پزشکان در سراسر جهان رقابت می کرد.

با این الگوریتم خواب شبانه فرد با استفاده از ابزار اندازه گیری مختلف کنترل می شود. با جمع آوری داده ها از منابع مختلف محققان پشت این الگوریتم توانسته اند از عملکرد بهینه آن اطمینان حاصل کنند. در کل از داده های به دست آمده از 20 هزار نفری که دچار اختلال خواب بودند برای آموزش این الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده شده است.

ماتیاس پرسلف و کریستین ایگل، مدیر پروژه در بخش علوم کامپیوتر دانشگاه توضیح می دهند: ما داده های خواب را از سراسر قاره ها، کلینیک های خواب و گروه های بیمار جمع آوری کرده ایم. این واقعیت که الگوریتم در چنین شرایط متنوعی به خوبی کار می کند ، یک موفقیت بزرگ است.

دستیابی به این نوع تعمیم یکی از بزرگترین چالش ها در تجزیه و تحلیل داده های پزشکی است.آنها امیدوارند که این الگوریتم بتواند به پزشکان و محققان در سراسر جهان کمک کند تا در آینده درباره اختلالات خواب بیشتر بدانند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 801

به "الگوریتم نو هوش مصنوعی اختلال خواب را درمان می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوریتم نو هوش مصنوعی اختلال خواب را درمان می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید