انتقاد قاضی زاده هاشمی از رفتار های دوگانه دولت درقبال طرح معیشتی مجلس

به گزارش اردکان خبر، نایب رئیس مجلس با انتقاد از رفتار های دو گانه دولت درقبال طرح حمایتی و معیشتی مجلس از مردم گفت: منبع اقتصادی اقدام دولت در یارانه معیشتی 4 ماهه و اختیار قانونی آن کجاست؟

انتقاد قاضی زاده هاشمی از رفتار های دوگانه دولت درقبال طرح معیشتی مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس امروز (چهارشنبه 28 آبان ماه 99) با اشاره به اظهارنظر رئیس جمهور مبنی بر اعطای یارانه یاری معیشتی به هر ایرانی در 4 ماه پایانی سال که ظهر امروز در هیأت دولت اعلام شده است، گفت: هم اکنون آگاه شدم که رئیس جمهور اشاره کردند که به یک سوم جامعه ایرانی قرار است بسته معیشتی 100 هزار تومانی به مدت 4 ماه با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بدهند.

وی با بیان این که از اصل عمل دولت استقبال می کنیم، اضافه کرد: روز گذشته به دولت در این باره تذکر دادیم افرادی که مشاغل آن ها در دوران کرونا به مشکل خورده است باید مورد توجه جدی قرار گیرند، اما سؤال این است که منبع این اقدام اخیر دولت و اختیار قانونی این کار کجاست؟

نایب رئیس مجلس توضیح داد: علت این رفتار دوگانه که اگر مجلس تصمیمی بگیرد و بنای خدمتی به مردم داشته باشد با مخالفت نماینده دولت در صحن علنی مجلس روبرو شویم، ولی دولت در ستادی که مجوز قانونی آن و عملکردش محل سؤال است، مصوب کند که کار خاصی را انجام دهد معلوم نیست.

قاضی زاده هاشمی توضیح داد: منابع اقتصادی باید در سقف بودجه بوده و مبتنی بر احکام بودجه باشد و اگر هم بنای اصلاح دارند باید مجوز مجلس را بگیرند. ولی امیدوارم که این گونه رفتار ها ادامه پیدا نکند، این در حالی است که دولتی ها پاسخی برای افکار عمومی ندارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 386

به "انتقاد قاضی زاده هاشمی از رفتار های دوگانه دولت درقبال طرح معیشتی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد قاضی زاده هاشمی از رفتار های دوگانه دولت درقبال طرح معیشتی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید