شناسایی 1800 مورد مشکوک امیکرون در ایران

به گزارش اردکان خبر، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد انتشار سویه امیکرون در ایران توضیحاتی داد.

شناسایی 1800 مورد مشکوک امیکرون در ایران

به گزارش ایلنا، کمال حیدری، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه از چند روز پیش و با شناسایی اولین نمونه امیکرون در کشور، فرد مبتلا و خانواده اش در منزل خود در تهران قرنطینه هستند، گفت: از این شهروند گرامی و خانواده اش بابت انجام همکاری های لازم تشکر می کنم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تا به امروز 1800 مورد مشکوک به امیکرون از سراسر کشور برای انجام آزمایش برای ما ارسال شده است، اضافه کرد: فعلاً هیچ کدام از این موارد تأیید امیکرون نگرفته اند؛ در صورت شناسایی مورد تازه و تأیید آن، به اطلاع مردم خواهیم رساند.

سازمان دنیای بهداشت اعلام نموده است که این سویه کرونا تا 2 ماه دیگر کل دنیا را فرا می گیرد؛ بنابراین باید قدرت، مقاومت و مراعات خود را بیشتر کنیم تا این ویروس سرکوب گردد.

وی گفت: الان در فصل شیوع آنفولانزا قرار داریم، از طرفی سویه دلتا از قبل هم بوده و امیکرون هم به تازگی آمده است؛ بنابراین باید بیشتر مراقبت کنیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تشخیص سویه کرونا خیلی مهم نیست و ما صرفاً برای تشخیص فراگیری آن، موارد را رصد می کنیم، توضیح داد: تشخیص زودهنگام و مراقبت های درست و به موقع، مهم است. علائم و درمان امیکرون با سویه قبلی یعنی دلتا برابر است.

در این شرایط، نباید خودمراقبتی را فراموش کنیم. تزریق دز سوم واکسن تا 80 درصد مؤثر و تهویه هوای محیط در اماکن سربسته مثل ادارات تا 90 درصد کاهنده است. از شلوغی حمل ونقل های عمومی تهران نگرانیم.

حیدری با بیان اینکه در صورت زیاد شدن مبتلایان به امیکرون، تعداد بستری ها و فوتی ها نیز افزایش می یابد، گفت: هدف ما از رصد، این است که جلوی انتشار ویروس را به سرعت بگیریم.

دقت داشته باشید که تنها 3 هفته از شناسایی امیکرون در دنیا می گذرد، اما تا این حد پیشرفته است، یعنی سرعت و قدرت انتقال آن بسیار بالاست.

هر فردی که علائم سرماخوردگی دارد، باید آن را کرونا تلقی کند، زیرا سویه غالب، کروناست.

منبع: فرارو
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1015

به "شناسایی 1800 مورد مشکوک امیکرون در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 1800 مورد مشکوک امیکرون در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید