مسکو از تهدیدات ترامپ در خروج از سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه از تهدیدات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد خروج از سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد.

مسکو از تهدیدات ترامپ در خروج از سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

معاون وزارت خارجه روسیه در این باره گفت: بله، فرصت هایی برای بهبود عملکرد این سازمان وجود دارد … ما نیز همانند گذشته آماده ایم تا نقش فعالانه ای را در این امور ایفا کنیم.

سرگئی ریابکوف در این خصوص اضافه کرد: اما ما مخالف در هم شکستن همه چیز در جهت ترجیحات سیاسی یا ژئوپولیتیکی یک کشور هستیم.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر در صفحه توئیتر خود نسخه ای از نامه ارسالی به تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی را منتشر کرد که حاکی از تداوم سیاست خصمانه واشنگتن در قبال این نهاد است.

وی طی این نامه، سازمان بهداشت جهانی را تهدید می نماید چنانچه ظرف 30 روز، اوضاع را آنطور که باید بهبود ندهد؛ آمریکا نه تنها تعلیق بودجه این نهاد را همیشگی می نماید؛ بلکه در عضویت خود نیز تجدیدنظر خواهد نمود.

لازم به ذکر است ماه میلادی گذشته (آوریل)، ترامپ بودجه سازمان بهداشت جهانی را به این اتهام که چین محور است؛ تعلیق کرد و مدعی شد این نهاد خطر شیوع ویروس کرونا را نادیده گرفته است.

ترامپ در نامه خطاب به سازمان بهداشت جهانی مدعی است تنها راه پیش روی این نهاد اثبات استقلال از چین است!

وی همچنین از این سازمان به علت تقدیر از شفافیت چین در قبال موضوع کرونا انتقاد کرد و مدعی شد دولت پکن هرچیزی هست الا شفاف.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی نیز به نوبه خود، آمریکا و برزیل را به نادیده دریافت هشدارهای اولیه درخصوص شیوع کرونا متهم می نماید.

آمریکا پیشتر هم سازمان بهداشت جهانی را از بابت عدم موافقت با حضور تایوان در نشست مجازی کرونا مورد انتقاد قرار داده بود حال آنکه در نامه اخیر نیز مدعی شده این سازمان، از روی تعمد هشدار کارشناسان تایوانی مبنی بر قابلیت انتقال ویروس از انسان به انسان را نادیده گرفته است.

اتهام زنی علیه سازمان بهداشت جهانی و چین در حالی انجام می گیرد که با نزدیک شدن شمار قربانیان کرونا در آمریکا به رقم یکصد هزار نفر، بسیاری بر این باورند که قصد ترامپ فریب افکار عمومی و برطرف مسئولیت ناکامی در قبال مهار این بیماری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 71

به "مسکو از تهدیدات ترامپ در خروج از سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو از تهدیدات ترامپ در خروج از سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید